Rokmūzikas apskati

15.02.2009.

Queen – Queen (1973)

Filed under: 1970. gadi,Glemroks — Jānis @ 14:38
Tags: ,

Viena no visu laiku slavenākajām rokgrupām, Queen, izmēģināja daudzus žanrus. Glemroku, smago roku, progresīvo roku un dažkārt arī poproku. Grupa savu debijas albumu izdeva 1973. gadā, šoreiz apskatīšu to.

Albums sākas ar “Keep Yourself Alive”. Tā ir viena no Queen visraksturīgākajām dziesmām – melodiska, ar aizraujošu ģitārspēli Meja izpildījumā un spēcīgu Merkūrija dziedāšanu. Ne velti tas kļuva par albuma pirmo singlu. Arī nākamās dziesmas ir “smagas”, tomēr, atšķirībā no tādām grupām kā Aerosmith, Queen nejauc smago roku ar garlaicīgiem ģitāras rifiem un kropļotām balsīm. Viņi to veido tādu, ka tas patīk gan rūdītam metālistam, gan pensionāram, kas ikdienā klausās Allu Pugačovu.

Dziesmas saplūst kopā un dažkārt ir grūti noteikt, kur sākas viena un beidzas otra, līdz ar to nerodas sajūta, ka klausos kādu labāko dziesmu izlasi. Queen bija raksturīgi pēkšņi mainīt tempu vai apstādināt dziesmu tās vidū. Arī tas ir manāms viņu debijas albumā. Vairākas lietas no albuma tika izmantotas vēlāk – piemēram, dziesmas “My Fairy King” dziedāšanas tehnika vēlāk tika izmantota arī “Bohemian Rhapsody”. “Tie Your Mother Down” ievads ir ņemts no “My Fairy King” nobeiguma. Savukārt pats Merkūrijs pirmā albuma ierakstīšanas laikā bija zināms kā Fredijs Bulsara. Pseidonīmu viņš nomainīja pēc dziesmas “My Fairy King” ierakstīšanas, kur bija pieminēta “māte Merkūrija”, kas, pēc paša Fredija vārdiem, bija viņa māte.

Otrais albuma singls bija “Liar”. Šī sešas minūtes garā dziesma tiek uzskatīta par vienu no grupas “smagākajām”.  Tai seko vēl viena Queen raksturīga dziesma – “The Night Comes Down”. Albuma priekšpēdējā dziesma, “Jesus”, tiek uzskatīta par grupas eksperimentu ar psihodēlisko roku. Albumu nobeidz “Seven Seas of Rhye” melnraksts. Dziesma vēlāk tika pabeigta un izdota albumā “Queen II”. Bet par to – citreiz.

Albums bija komerciāli veiksmīgs un Lielbritānijā ieguva platīna statusu, pārdodot 350 tūkstošus kopiju un albumu topā paliekot 18 nedēļas. ASV tas ieguva zelta statusu un tika pārdots 800 tūkstošos eksemplāru.

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: