Rokmūzikas apskati

17.02.2009.

Radiohead – Pablo Honey (1993)

Filed under: 1990. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:20
Tags: ,

Radiohead ir sūds… Depresīvs, inflantils, pārvienkāršots indie shitters… Ticiet man tā ir patiesība, ja vienīgais ko tu nu viņiem esi dzirdējis ir viņu debijas albums Pablo Honey.

Labi, labi, albums nav nemaz tik dranķīgs. Tajā ir iekļauts viņu lielākais hits Creep (daudzi mūzikas kritiķi uzskatīja, ka Radiohead būs one hit wonder, tas sadusmoja Tomu Jorku un Co, tādēļ viņš sarakstīja tādus psihotropisko sēņu ierosinātos murgus kā Bones, My Iron Lung). Bet man pašam patīk tikai divas dziesmas no šī albuma. Post-punk, grunge a la Toma blondie mati  ietekmētais gabals You. Un noslēdzošais Blow Out, kas dzīvajā versijā izklausās daudz labāk, jo noslēdzās ar Radiohead firmas zīmi ģitāristu Eda O’Braiena un Džonija Grīnvuda saspēli. Kopumā vērtējot jau tad Radiohead sevi parādīja sevi kā fantastisku dzīvo grupu. Piemēram, fantastiska ir b-puses Inside My Head dzīvā versija Čikāgā (video var atrast youtube), kurā Toms Jorks parāda, ka ir izcils šovmens un izklaidētājs. Bet Anyone Can Play Guitar MTV Beach House versija ir pilnīgs pretstats  – kura ir vienkārši smieklīga (pabriesmīga) un tā ir jāredz katram… Vēl intresants man šķiet fakts, ka jau pieminētais grupas ģitārists Eds visos tā laika perioda grupas koncertos uzstājās smieklīgā kreklā. 🙂

Kopumā vērtējot albumu – tas būtu solīds debijnieks, ja no tā tiktu svītrotas tādas dziesmas kā Anyone Can Play Guitar (par dziesmas sūkāšanu liecina tās vārdi, kuros pat tiek pieminēti Džima Morisona mati, lai gan ģitāras partijas ir ļoti labas), Vegetable (Mailijas Sairusas cienīgi teksti) un tīneidžeru himna Prove Yourself  (šoreiz bez and Penis). Domāju, ka albumu ir cienīgi noklausīties tikai Radiohead fani, Pablo Pikaso fetišisti un Vinnijs Pūks. Pārējiem neiesaku.

Albumam lieku 5 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: