Rokmūzikas apskati

18.02.2009.

The Beatles – Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (1967)

Filed under: 1960. gadi,Psihodēliskais roks — Jānis @ 17:28
Tags: ,

Turpinu britu mūzikas apskatu sēriju. Šoreiz gan pārtraukšu tradīciju aplūkot pirmos albumus – es vērtēšu grupas slavenāko veikumu “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” un vai tas pelnīti tiek uzskatīts par visu laiku labāko roka albumu.

Grupa mazliet atkāpās no mīlas dziesmām 1965. gadā un sāka eksperimentus ar psihodēlisko roku. Tas pirmoreiz kļuva pamanāms “Rubber Soul”. Tam sekoja “Revolver”, un pēc tam, grupas pirmais un pēdējais konceptalbums, “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Albums stāsta par grupas dalībnieku alterego, Seržanta Pipara vientuļo siržu kluba grupu. Tas ļāva viņiem eksperimentēt ar dziesmām.

Pirmās trīs dziesmas ir enerģiskas un  atšķiras no iepriekšējiem albumiem. Tomēr tam seko trīs diezgan lēnas dziesmas, kas izrādās klusums pirms vētras. Labākās grupas dziesmas ir saliktas albuma otrajā pusē. Viena no grupas labākajām dziesmām, “Being for the Benefit of Mr. Kite!”, tika ierakstīta piecas dienas.

Otrā puse sākas ar “Within You Without You”, pasaules slavenāko ragaroka dziesmu. To pat nevar īsti saukt par bītlu dziesmu, jo to izpilda Džordžs Harisons un vārdā nenosaukti indiešu bars. Tas gan dziesmu nepadara sliktāku. Tam seko albuma sliktākā dziesma, “When I’m Sixty-Four”. Tomēr tad sākas albuma nobeigums. “Lovely Rita” ir lipīga dziesma, kuru var salīdzināt ar NSRD “Fridrihsonu” – abās dziesmās tiek izmantoti nestandarta instrumenti, šajā gadījumā tualetes papīrs ar ķemmi.

Esam nonākuši pie pēdējām trim dziesmām. Tās tiek spēlētas bez pārtraukuma. “Good Morning Good Morning” ir atmiņā paliekoša dziesma par brokastīm. Tam seko albuma ievaddziesmas remikss un ģeniālā “A Day in the Life”. Šī dziesma komentārus neprasa. Beigās varam dzirdēt svilpi un sajauktu bezsakara tekstu, kas iederas albumā.

Dodu albumam 10 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilns

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: