Rokmūzikas apskati

20.02.2009.

Red Hot Chili Peppers – One Hot Minute (1995)

Filed under: 1990. gadi,Fankroks — Jānis @ 17:26
Tags: ,

Gribēju uzreiz izdarīt divas lietas: atkāpties no britu mūzikas un apskatīt jaunu dekādi. Kas šajā ziņā var būt labāks par visiem mīļo grupu Red Hot Chili Peppers?

“One Hot Minute” bija grupas sestais albums un atšķirībā no saulainajiem pirmajiem pieciem albumiem, šajā tika vērsta uzmanība grupas dalībnieku atkarībai no narkotikām un citām nopietnām tēmām. Albums sākas ar dziesmu “Warped”. Sākumā dziesmā ir grūti atpazīt RHCP, tomēr dziesma tāpat kļuva par albuma pirmo singlu. Albums turpinās ar vairākām mazliet raksturīgāko “Aeroplane”. “Deep Kick” sākas lēni un jau šķiet, ka es klausos kārtējo bēdu ielejas piemēru, tomēr dziesma izrādās klausāma. Tiesa gan, salīdzinot ar citiem albumiem, šīs dziesmas nav tik aizraujošas. Albuma klausīšanās laikā es nezaudēju vēlmi ieslēgt ko pozitīvāku, lai neaizmigtu.

Pēc septiņām klausītām dziesmām es joprojām gaidu ko patiesi izcilu. Un tā kā jau noklausīta puse albuma, cerības zūd. Turklāt, dziesmas ir pārāk līdzīgas viena otrai, šķiet, ka es klausos kādu eksperimentālu AC/DC albumu. Pie “Tearjerker” es kļūstu mazliet priecīgāks, jo zinu, ka tuvojas, iespējams, vienīgā labā dziesma – “One Hot Minute”.  Šeit “pipari” ir spējuši no citādi garlaicīgas dziesmas uzpiparot patiesi aizraujošu un skaistu dziesmu, kurai gribas dziedāt līdzi.

“Falling into Grace” ir kaut cik laba dziesma, tomēr es kā nelabojams optimists gaidu ko labāku.  Pie “Transcending” saprotu, ka es tikko nogulēju veselu dziesmu. Tā bija tik garlaicīga. Un pats Transcending nav labāks. Īsāk sakot, viss skaidrs – tas ir viens no vājākajiem RHCP albumiem.

Dodu albumam 5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšstukšstukšs

1 komentārs »

  1. RHCP nav nekas vairāk kā pusintelektuāli Blink 182. 😀

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 20.02.2009. @ 19:42


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: