Rokmūzikas apskati

23.02.2009.

Neil Young – Trans (1982)

Filed under: 1980. gadi,Rokenrols — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:32
Tags: , ,

Iedomājieties Nīla Janga leģendāro dzīvo uzstāšanos Massejas Hallē 1971. gadā. Tikai klavieru vietā Nīls izmanto sintezatoru, bet ģitāras vietā izmanto vokoderi. Turklāt Nīls izdomājis paspilgtināt brīnišķīgo atmosfēru ar folija krāsas bišu tērpos ģērbtām dejotājām. Jā, varbūt es krietni pārspīlēju, bet kovbojs ar jauko vaigu bārdu ir pārvērties kosmiskā pseido-robotā, kas mēģina iznīcināt bites un aizmirst par Nīlu Jangu kā jauko zēnu no rančo.

Šis ir dīvainākais un vienlaikus smieklīgākais bišu tēva Nīla Janga ieraksts. Šo ierakstu neieredz Janga fani, bet daži kritiķi slavē par spēcīgo mesidžu (tā skanēs nākotnes mūzika), eksperimentiem (piecās no deviņām albuma dziesmām ir izmantots vokaderis) un arī jaukajām melodijām. Rolling Stone ielika albumam četras zvaigznes no piecām. Bet ietekmīgais amerikāņu kritiķis Roberts Kristgau ir ielicis albumam A-.

Albums sākas ar tipisku kantrī gabalu ar vēl tipiskāku nosaukumu “Little Thing Called Love”, ko no pilnīgas garlaicības izglābj āfrikāņu perkusijas. Tālākie skaņdarbi ir kosmiski kantrī, roka, disko iemiesojumi, kurus mūsdienās ir spējīgi paklausīties tikai rūdīti Kid Cudi fani, kas ir dzirdējuši, ka Nīls ir cool gangsta from Canada vai arī…

Kopumā albumu mūsdienās nav iespējams paklausīties. Tas liekas ļoti, ļoti, ļoti smieklīgs, lai gan tajā ietvertais muzikālais materiāls nav tas trakākais. Un tas pat varētu teikt izklausās ļoti interesanti. Bet tomēr no Nīla Janga mēs gaidam ko citu. Vai nu kārtīgu kovboju rokenrolu, vai arī kārtīgu folku, kur Neils visiem saprotamā veidā izdzied dzīves patiesības.

Albumam lieku 3 robotus no 6

1 komentārs »

  1. Robots, šmobots.

    Kārtīgs mūzikāls vesterns, bļeģ.

    Komentārs by gribu_hujeet — 24.02.2009. @ 22:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: