Rokmūzikas apskati

25.02.2009.

Damon Albarn, Tony Allen, Paul Simonon and Simon Tong – The Good, the Bad & the Queen (2007)

Šis apskats tiktu publicēts jau pirms vairākām dienām, tomēr tad, kad biju noklausījies divas dziesmas, es nejauši izslēdzu šo lapu un manis rakstītais teksts nesaglabājās. Neatlika nekas cits, kā ieslēgties istabā un dauzīt visu, kas pagadās pa rokai. Tā kā šodien esmu mazliet nomierinājies, nolēmu beidzot apskatīt šo albumu.

Šo grupu, kurai patiesībā nav nosaukuma, izveidoja četri britu mūziķi. Varētu teikt, ka visus kaut kas vienoja – viņi visi bija bez grupas. Turklāt, Olbērns (Blur), Simonons (The Clash) un Tongs (The Verve) visi trīs bija dalībnieki grupās, no kurām mūsdienās atceras vairs tikai vienu dziesmu, nevis izcilus albumus (The Beatles), fantastiskus koncertus (Led Zeppelin) vai fascinējošu ģitārspēli (Queen).

Albums sākas ar “History Song”. Mierīga ievaddziesma, kuru ātri aizmirst. Tam seko mazliet ātrākā un jautrākā “80’s Life”. Šī dziesma vairāk pastāsta par to, kāds būs turpmākais albums, nekā iepriekšējā. Tad seko “Northern Whale”. Šīs dziesmas klausīšanās laikā pamanu, ka instrumentālais pavadījums visām dziesmām ir ļoti līdzīgs, tomēr dziesmas melodija atšķiras, tāpēc tam nepievēršu uzmanību.

Pirmā dziesma, kas man patīk, ir “Kingdom of Doom”. Esmu cilvēks, kam parasti dziesma patīk tikai vienas tās daļas dēļ un arī šī dziesma man līdz noteiktam brīdim nešķita nekas īpašs. Tomēr Olbērns var priecāties – par to došu vienīgi papildus punktus. Es uzskatu, ka kā singls šī dziesma būtu piemērotāka nekā “Herculean”.

Drīz atkal atgriežos pie domas par dziesmu līdzību. Līdzība ir nevis pavadījumā, bet balsī. Iespējams, esmu ieguvis pārāk sliktas kvalitātes albumu, jo Olbērnu ir grūti saklausīt. Nevar saprast, ko viņš dzied. Izklausās pēc neveiksmīga skaņas operatora eksperimenta.

Patiesību sakot, nedomāju, ka ir nepieciešams apskatīt katru dziesmu atsevišķi. Viss albums skan labi un viendabīgi, tāpēc vienkārši ielikšu vērtējumu, neizteicis savu viedokli par pusi no dziesmām.  Izceļas vienīgi albuma noslēdzošā dziesma (nosaukta tāpat kā pats albums), kura, šķiet, ir labākā albuma dziesma.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: