Rokmūzikas apskati

27.02.2009.

Suicide – Suicide (1977)

Filed under: 1970. gadi,Sintpops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 14:33
Tags: ,

Nedaudz pārfrāzējot visiem zināmo teicienu teikšu, ka viss ģeniālais ir infantils. Ņujorkas eksperimentālā sintpopa duets Suicide apstiprina manu izteikto apgalvojumu, turklāt Viņi pierāda vēl vienu patiesību, ka sintpops nav kaut kāds sūds ko klausās tikai onkuļi ādas vestītēs un ar pilnīgi bezjēdzīgām ūsām vai arī rūdīti Depeche Mode latvji, turklāt bieži sintpopu muzikālie āpši jauc ar disko.

Suicide ģenialitātes formula ir vienkārša – Martins Revs ieraksta vienkāršu sintezātoru rifu un pa viršu uzbliež primitīvas bungu mašīnas skaņas, beigās pavadījumam pa virsu uzkurn savdabīgais mākslinieks (interesanti ir tas, ka īsti nav zināms viņa dzimšanas gads (1938. gads vai 1948. gads) Alans Vega. Vienkārši vai ne? Bet Suicide ir ietekmējuši tādas grupas kā The Jesus and Mary Chain, Joy Division, Spiritualized, Niku Keivu, Radiohead, R.E.M, pašmāju NSRD un pat Brūsu Springstīnu.

Runājot par albuma dziesmām. Tās visas ir fantastiskas. Albums sākas ar proto-punk himnu Ghost Rider (Ghost Rider ir komiksu grāmatu sērija, pēc kuras no vienas daļām Satan Suicide duets pieņēma savu nosaukumu). Pati dziesma ir sintētisks rokenrols, pie kuras gribas dejot. Turklāt Ghost Rider ir iekļauta vairākos datorspēļu skaņu celiņos. Rocket U.S.A ir pašiznīcinošs post-panks, bet nākamā ir mana mīļākā albuma dziesma speismenīgā Cheree. Vēl viens kosmisks rokenrols ir dziesma par Džoniju, pēc tās seko NSRDīgā Girl. Albuma pēdējās divas dziesmas ir pavisam lieliskas – Frankie Teardrop ir 10 minūšu eposs, kuras galvenais āķis ir Alana Vegas izsaucieni. Albums noslēdzas ar vēl vienu proto-punk himnu Che.

Albums protams ir infantils līdz kaulam, bet kā zināms īsts meistars ir tas, kas ar minimāliem līdzekļiem prot uztaisīt šedevru. Salīdziniet šo albumu ar kādu no Timbaland producētajiem albumiem, kas  ir kā labi iesaiņota konča – izmantotas krutākās, sarezģītākās tehnoloģijas, pats Timba ir bezgala stilīgs negroīds, bet viņa klipos dupsi groza Nikola Šerzingere. Gribās šo Timbaland albumu salīdzināt ar kādu reklāmu žurnālīti ar bezgala skaistu vāku, bet ko pasaka šī reklāma. Ziniet, manuprāt, pasaka pārāk daudz. Piemēram, to ka tu, kas pērc šo žurnālīti esi idiotisks muļķis un man vajag tavu naudu. Grāmata ar nosaukumu Suicide, atšķirība no grāmatas ar birku Timbaland, neizceļas ar skaistu noformējumu un vispār lasot tās aprakstu, tev šķiet, ka autori mūs čakarē un vispār viņi sūkā, bet atšķirot to tu ielido orģinālu domu mākonī un tas atstāj iespaidu uz tevi. Ko lai es vēl piebilstu? Suicide ir jādzird!

Albumam lieku 8,5 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: