Rokmūzikas apskati

28.02.2009.

Free – Fire and Water (1970)

Filed under: 1970. gadi,Smagais roks — Jānis @ 20:32
Tags: ,

Free bija Pola Rodžersa pirmais projekts. Lielākā daļa cilvēku viņu zina pateicoties projektam Queen + Paul Rodgers, tomēr daži dziļāki roka fani zina arī to, ka šis vokālists ir dziedājis ar grupām Free, Bad Company, The Law un The Firm. Grūti ir atrast cilvēku, kas zina par šīs grupas eksistenci, vēl grūtāk ir atrast kādu, kurš var nosaukt ko vairāk par viņu hitu “All Right Now” (ko, starp citu, pērn nobungoja pats Ivars Godmanis). Tāpēc mazliet iepazīstināšu ar šo nenovērtēto grupu.

Free radās 1968. gadā, kad dalībniekiem bija 15-18 gadi. Jau nākamajā gadā tika izdots viņu pirmais albums. 1970. gadā, kad vidējais dalībnieku vecums bija 19 gadi, viņi izdeva savu slavenāko albumu “Fire and Water” (kurš bija slavens tikai pateicoties All Right Now). Jebkurā gadījumā, grupa pirmoreiz pārtrauca darbību 1971. gadā, apvienojās 1972. gadā, un otrreiz izjuka 1973. gadā – toreiz uz visiem laikiem. 1976. gadā no narkotiku pārdozēšanas nomira grupas ģitārists Pols Kosofs.

Albums sākas ar tituldziesmu “Fire and Water”. Izklausās pēc “Led Zeppelin” atdarinājuma. Laba mūzika, bet nevaru sevi iedomāties kā šīs grupas superfanu. Tam seko “Oh I Wept”, blūzroķīgs gabals ar labu piedziedājumu. Tam seko “Remember”, diezgan līdzīga dziesma iepriekšējai. Pēc trim dziesmām mans viedoklis ir šāds: grupa ir pārāk zemu vērtēta, tomēr tās dziesmas ir pārāk līdzīgas (iespējams, Rodžersa balss vaina).

Tam seko “Heavy Load”. Gandrīz visiem tā laika albumiem ir kāda “episkā dziesma” (kā Kashmir vai A Day in the Life), un šoreiz tā laikam ir Heavy Load. Tad atkal seko koncertiem paredzētais “Mr. Big”. Tajā ir arī garš ģitāras solo – tik garš, ka pilnīgi aizmirstas dziesmas sākotnējā melodija.

Tad seko balāde “Don’t Say You Love Me”. Tā droši vien ir garlaicīgākā grupas dziesma, jo pusē jau gribas pārslēgt uz krietni interesantāko “All Right Now”. Dažkārt esmu nepacietīgs, tomēr, tā kā man par šiem apskatiem maksā, esmu gatavs mazliet pacensties un paciesties. Pēdējo dziesmu nekomentēšu. Visi tāpat zina manu viedokli.

Secinājumi – iespējams esmu atradis jaunu, klausāmu grupu.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Un tikai nesakiet, ka šo video negaidījāt.

3 komentāri »

 1. …tomēr, tā kā man par šiem apskatiem maksā…
  :@ Kapec man nemaksa?! :@

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 28.02.2009. @ 21:44

 2. Jo es saņemu tikai dividendes. Lieki teikt, ka dividenžu nav.

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 01.03.2009. @ 10:44

 3. Seriāls par nepazīstamām grupām tikai sākās. 🙂 Gaidiet pārsteigumu no Ausmkrēšļa.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.03.2009. @ 17:46


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: