Rokmūzikas apskati

28.02.2009.

Spiritualized – Ladies and Gentlemen We Are Floating in Space (1997)

Apskatīt divpadsmit gadus vecu psihotroniskā tehno matu ierakstu nav kruta, bet Ausmkrēslim patīk stāstīt par skaisti izpisto mūziku. Tieši apzīmējums beautiful fucked-up music, ko speisroka Roberts Smits Džeisons Pīrss reiz izteica par psihodēliskā roka bruģiem 13th Floor Elevators visprecīzāk raksturo paša Džeisona un viņa spēlmantiņu Spiritualized radīto mūziku.Spiritualized kā zināms radās no Spaceman 3 pelniem. Pelnu grupa izdeva divus fantastiskus ambientās psihotropi sēniskās POmūzikas paraugus – Lazer Guided Melodies un Pure Phase, līdz Džeisons nolēma iemočīt vēl vairāk savu dvēseli mūzikā tā radot stingrības spirituālisma augstāko Everesta punktu Ladies And Gentleman…

Eļbums sākas ar daudzbalsīgo titulskaņdarbu, kurā Džeisons parāda, ka lidot viņš prot un neko citu viņam nevajag, bļ.  Come Together ir gospeļisks pankroks, bet I Think I’m In Love ir lidojoši lidojošs burvju paklājs, kas parāda, ka Spiritualized ir krutuma krutums un Džeisons Pīrss, kas iemājo sevī īstu proletariāta strādnieku gumijas zābakos, ir krutāks vecis nekā Guntars Račs. Pēc tam Džeisons ar visiem saviem ciemiņiem (viesmāksliniekus, kas piedalījās šajā albumā neminēsim) mums ļauj pastaigāties pa zvaigžņu ceļu, līdz nāk otra albuma kulminācija. Dziesmas Electricity, Home of the Brave un Individual, kas saaug vienā milzīgā LSD medus podā, tā sasniedzot augstāko kontracepcijas punktu. Bet pēc šīs konceptuālā s… atkāpes  seko best balaž ever Broken Heart, kas spēj aizkustināt pat rūdītu žurečivēnu dvēseles plašos kambaru ledumus. Pēc tā seko instrumentālais skaņdarbs ar alternatīvāko (Linkin Park izpratnē) nosaukumu šajā albumā – No God Only Religion. Cool Waves ir vienkārši nenormāli gabaļas. Bet visu žurečivēnu sīkstuma peteņu mitrumu sasniedz 17 minūšu psihotropais blūzs Cop Shoot Cop, kuru var uzskatīt par grupas Museiskās triloģijas pēdējo punktu, kurā bez Cop Shoot Cop ietilpst vēl Electric Mainlain un Shine A Light.

Kopumā vērtējot, nākās ūģilēt, ka albums ir ļoti dārgas zāles pret mirstošo depresiju (kā zināms labākās zāles pret depresiju ir pati depresija). Tādēļ nākās teikt, ka meguānīgā pshitropo vilku ietekmētā grupa kopš sešdesmitajiem, kad pa pasauli pastaigājas Misters Morrisons, ir darījusi mums zināmu, kas ir Kosmiskais Roks. Šis ir krutākais 1997. gada albums, pārsitot pat Koldplejiski skaisti depresīvo odu Kompjūtaram, kuram gribās, lai viņam tiek dota iesauka OK! un pat tas pārspēj savā ģenialitātē ģēnitāliskā šūgeiz harizmātiskās popkultūras tēva Dikija Eškrofta un draugu sacerējumu par Urbānajām Himnām. Tā domā arī Nuakšotas Marmelādes Eksports AKA NME.

Albumam lieku 9 zvaigznes no 10.

EKEKEKEKEK…..

Turpinot manu kolēģu F. un Šmucāna iesākto tradīciju pievienoju video – dziesmas Shine a Light no Lazer Guided Melodies dzīvā versija, kas ierakstīta Glastonberijā 2004. gadā.

2 komentāri »

  1. Bļ., vairs nerakstīšu kāšu dialektā.
    Vai arī vairs nekad nepārlasīšu savus rakstus. 😀

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 28.02.2009. @ 19:36

  2. fuckups

    Komentārs by gribu_hujeet — 01.03.2009. @ 23:29


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: