Rokmūzikas apskati

01.03.2009.

Bruce Springsteen – Working On A Dream (2009)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks — normens @ 23:33
Tags: ,

Lai gan ir daudzi albumi, ko vēlos apskatīt, ar kādiem ir jāsāk, un nākamais manā sarakstā ir Brūsa Springstīna jaunais veikums Working On A Dream.

Man šķiet, ka Brūss ir no tiem nedaudzajiem māksleniekiem, kurš patīk visdažādāko vecumu un sociālās piederības cilvēkiem. Domāju, ka tas ir tādēļ, ka viņa mūzika ir jauka, vienkārša un neitrāla, tāpēc visadažādākie klausītāji to vērtē tik atzinīgi. Un arī viņa sešpadsmitais studijas albums ir veidots pēc labākajām Brūsa tradīcijām.

Disks sākas ar albuma garāko skaņdarbu – astoņas minūtes garais Outlaw Pete. Šis, manuprāt, ir viens no plates čtriem labākajiem skaņdarbiem, kas lieliski ievada albumu. Nākamā dziesma ir My Lucky Day. Tā ir visātrākā un visdzīvespriecīgākā dziesma visā albumā. Uzskatu, ka šis ir tiešām izdevies gabals, ko derētu dzirdēt katram. Domāju, ka drīzumā tas arī kļūs par singlu. Pēc šī ļoti spēcīgā skaņdarba seko tituldziesma Working On A Dream, kura notur kvalitātes latiņu ļoti augstā līmenī.

Pēc šiem trim lieliskajiem skaņdarbiem seko lēnā Queen Of The Supermarket, diezgan ātrā What Love Can Do, un atkal viena lēnāka dziesma This Life. Par šīm dziesmām neko īpašu teikt nevēlos, tikai to, ka tās diezgan labi ietur albuma skanējumu, un īpaši neizlec. Pēc šīm dziesmām seko Good Eye, Tommorew Never Knows un Life Itself – trīs klasiskas kantrīdziesmas, kuras vismaz man rada prātā sterieotipisku ainu – lauki Teksasas vidienē, kuros viss ciems ir sapulcējies vietējā bārā un dejo līnijdejas.

Pēc šī trio albumā vēl ir atlikušas četras dziesmas. Kingdom Of Days ir jauka folkmūzika, kas īpaši neizceļas, līdzīgi kā Suprise, Suprise, kura seko pēc Kingdom Of Days. Pirmspēdējā kompozīcija – The Last Carnival – ir albuma lēnākā un savdabīgākā kompozīcija, taču, diemžēl, nespēju īsti novērtēt tās burvību.  Un pašās beigās, kā saldais ēdiens, ir atstāta, manuprāt, pati labākā dziesma šajā ierakstā – The Wrestler, kas ir galvenā tēma no tāda paša nosaukuma lieliskās filmas. Es uzskatu, ka šī bija labākā kino dziesma pagājušajā Oskaru ciklā, un man ļoti žēl, ka akadēmija to nenovērtēja, taču tas ir cits stāsts.

Nobeigumā vēlos piebilst, ka albums izklausas kā nācis ne n šīs desmitgades. Taču tas ir labi. Albums ir ļoti labs, klausāms, domāju, ka tas patiks plašam cilvēku lokam. Patiesi iesaku to noklausīties!

Albumam lieku 8 no 10 zvaigznēm.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: