Rokmūzikas apskati

01.03.2009.

Swervedriver – Mezcal Head (1993)

Filed under: 1990. gadi,Alternatīvais roks,Grandžroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:02
Tags: ,

Ir grupas, kuras ir dzimušas, lai kļūtu mega populāras, bet varbūt neīstā vieta, laiks vai pārlieku labā saprašanās ar punduriem liek grupām kļūt par kārtīgiem underground suņiem. Un sapnis par baseinu un savrupmāju Aļaskā tiek izsapņots. Uzskatāmākais piemērs šai parādībai ir latvju blice Baložu Pilni Pagalmi, kas pat ir salīdzinoši populāri, bet tomēr šī grupa ir pelnījusi to pašu ko citi bāleli Prāta Vētra. Otrs piemērs ir britu grupa Swervedriver, par ko arī šajā rakstā.

Swervedriver ir mana otra mīļākā Oksfordas grupa, aiz Radiohead, lai gan par šo grupeli uzzināju tikai salīdzinoši nesen. Šī grupa patīkami atšķirās no citām shoegaze grupām, jo viņi izceļās ar to, ka otram stilīgākajam mūzikas žanram deviņdesmito gadu sākumā spēj pievienot grunge mūzikas elementus. Teiksiet, britu atbilde The Smashing Pumpkins? Bet tomēr Smashingi bija vairāki tendēti uz komercšitijlandu un shoegaze un grunge savienojums Billija Korgana puudurcukuriishiem :* bija tikai uz papīra.

Grupas tā jau intresanto mūzikālo pavadījumu papildina shoegaze un grunge mūzikai neraksturīgie (patiesībā – nevienam neraksturīgie) dziesmu teksti par tādām ikdienišķām sāpēm kā ienaids pret automašīnām, auto sportu un tamlīdzīgām huiņām.

Albums sākās ar jauko For Seeking Halt, bet turpinās ar lielisko Duel, kas parāda, ka grupa nav nekādi Ņirvanas tipa grandžeri AKA deviņdesmito stiļigas, kam galvenais uzdevums ir samitrināt pirkstu, jo tas ir madžisks eksperiments 6 minūšu garumā. (dziesmai tika radīts arī videoklips un tā saņēma titulu NME’s Single of the Week) Veltījums bullim, kas atbraucis ar motociklu uz pilsētu un viņu tulīt notrieks Mezcal Head turpina zāģēt grandžšūzīgā stilā tā atgādinot seno patiesību, ka četras kedas ir labākas par divām kedām. No tām gribās izcelt Girl on a Motorbike, kurā parādās grupas galvenais Jēzus Kristus – nihilistiskā attieksme pret motorizējošiem indiāņiem.

Kopumā sakot teikšu, ka viena no maznovērtēkajām grupām Lielbritānijā deviņdesmitajos ir radījusi odu indīgumam un izcilu alternatīvu The Smashing Pumpkins faniem, bet es nesaku ka Swerve ir krutāka blice par saškaidītajiem ķirbjiem. Starp citu, tieši Swervedriver iesildīja Smashinus viņu 1993. gada tūrē pa ASV. Tikai vēlos piebilst, ka šī blice, manuprāt, pārsit krietni vien populārokos Slowdive, kas ir uz garlaicīgu miegu uzdzenošs normālums.

Albumam lieku 8 zvaigznes no 10.

P.S. Lielu blāķi grupas dziesmu var lejuplādēt bez maksas grupas oficiālajā mājaslapā http://www.swervedriver.com/home.asp . BRĪDINU! NAV PĀRBAUDĪTA METODE

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: