Rokmūzikas apskati

02.03.2009.

The Stooges – The Stooges (1969)

Filed under: 1960. gadi,Pankroks — Jānis @ 17:01
Tags: ,

The Stooges ir viena no tām grupām, kas izveidoja pankroku, tomēr bez viņiem protopanku spēlēja arī The Who, The Velvet Underground, 13th Floor Elevators, Eliss Kūpers un virkne citu mūziķu. Šiem četriem izpildītājiem, iespējams, pievērsīsimies citreiz – šoreiz Igija Popa (jeb Igija Stūdža) un viņa trīs draugu debijas albums. Albums sākas ar dziesmu “1969”. Divos no četriem grupas studijas albumiem tika iekļautas dziesmas, kas nosauktas par godu izdošanas gadam. Dziesma stāsta par to, ka 1969. gadā nav nekā interesanta ko darīt. Tam seko slavenā dziesma “I Wanna Be Your Dog”, kas ir viena no grupas firmas zīmēm. Albuma pirmo pusi (tikai trīs dziesmas!) noslēdz desmit minūtes garā “We Will Fall”. Dziesma ir pārāk vienveidīga. No citām dziesmām atšķiras ar to, ka izklausās nevis pēc The Stooges, bet gan pēc Iļģiem on acid. Šī viena dziesma ir gandrīz trešā daļa albuma un, šķiet, ir ielikta tikai, lai to izstieptu.

Starp citu, sākotnēji albumam tika piedāvātas tikai piecas dziesmas, kas sastāvēja no divām minūtēm dziedāšanas un pārējais bija improvizēts. Kad Elektra (izdevējkompānija) pateica, ka ar to nepietiks, Igijs samelojās un pateica: “Mums ir daudz neizmantotu dziesmu.” Tā nu viņiem nācās sarakstīt vēl trīs (“Real Cool Time”, “Not Right”, “Little Doll”).

“No Fun” ir patīkama pārmaiņa pēc “We Will Fall”. Tā ir līdzīga pirmajiem diviem ūdensmotocikliem, nevis noželojamajam plostam vidū. Arī turpmākās dziesmas ietur grupas stilu.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Šo video ieliku, lai varētu novērtēt grupas pašreizējo formu.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: