Rokmūzikas apskati

02.03.2009.

Vai Pols Makartnijs ir miris?

1969. gads. “The Stooges” debijas albums, “Led Zeppelin” debijas albums, “The Who” izlaiž “Tommy”, “The Beatles” izlaiž “Abbey Road”. Miris Braiens Džonss, kurš tādējādi dibina “Klubu 27”. Auglīgs gads. Un arī baumotājiem šis gads bija episks. Kādā ASV raidstacijā 1969. gadā tika publicēts kāda klausītāja zvans. Viņš uzskatīja, ka grupas “The Beatles” basģitārists Džeimss Pols Makartnijs ir miris nedabīgā nāvē un ticis aizvietots, par to vēstot norādes dziesmās, uz albumu vākiem un citur. Vairākas dienas cilvēki kā traki pirka grupas albumus, meklēja norādes, klausījās visas dziesmas uz priekšu un atpakaļ, lai meklētu norādes. Populārākās norādes, kuras bija dzirdamas atpakaļgaitā bija “Turn me on, dead man” (no “Revolution 9”) un “Paul is dead, man, miss him, miss him, miss him” (no “I’m So Tired”).

Klausoties dziesmas pareizajā virzienā daži pamanīja, ka “A Day in the Life” stāsta par autoavāriju, savukārt “Strawberry Fields Forever” beigās esot dzirdams teksts “I buried Paul” (pēc oficiālās versijas – “cranberry sauce”). Savukārt uz “Abbey Road” vāka esot attēloti četri bītli, kas pamet kapsētu – Džordžs Harisons bija kapracis, Džons Lenons bija mācītājs, Ringo Stārs bija bēru organizētājs. Makartnijs, protams, nelaiķis – vienīgais ar aizvērtām acīm un bez kurpēm.

Baumas ātri pieklusa un pat tika apgalvots, ka grupa šīs baumas palaida, lai jaunais albums būtu pārdotāks, tomēr tas tika noliegts.

Līdz ar interneta parādīšanos parādījās mājaslapas, kurās ar fotogrāfiju palīdzību tiek parādīts, ka tie esot divi dažādi cilvēki. Tomēr pastāv arī mājaslapas, kurās mēģina pierādīt pretējo. Vai Pols ir dzīvs – tā ir katra paša izvēle.

Makartnijs un Makartnijs?

Advertisements

1 komentārs »

  1. Labi ka nenomira “vārdā neminamais bītls”… 😀

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 02.03.2009. @ 17:43


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: