Rokmūzikas apskati

03.03.2009.

Klubs 27

Turpinot tēmu par 1960. gada baumām, mītiem un tamlīdzīgiem mēsliem, šodien apskatīsim leģendāro Klubu 27. Klubs 27 nav vis kāds pagrīdes klubs Londonā, kurā savu karjeru sāka The Rolling Stones, bet gan apzīmējums 4 slaveniem mūziķiem, kuri visi nomira 27 gadu vecumā laika posmā no 1969. gada 3. jūlijam līdz 1971. gada 3. jūlijam. Sāksim stāstu no sākuma.

Reiz dzīvoja Braiens Džonss. Viņš bija diezgan labs ģitārists un mācēja spēlēt arī daudzus citus instrumentus (sākot ar melotronu un beidzot ar saksofonu).  Kopā ar Miku Džegeru, Kītu Ričardsu un Aienu Stjuartu viņš nodibināja “The Rolling Stones”. 1969. gada maijā Džonsam pateica, ka viņš ir izmests no grupas, jo viņš bija atsvešinājies no grupas. Viņš ir arī ticis divreiz arestēts par narkotiku lietošanu, tomēr netika apcietināts. Naktī no 1969. gada 2. jūlija uz 3. jūliju, ap pusnakti viņš tika atrasts nekustīgs sava baseina dibenā. Viņa draudzena Anna Volina uzskata, ka viņš bija dzīvs, kad viņu izņēma no baseina, jo viņam bija pulss, tomēr ārstu ierašanās brīdī Džonss jau bija miris. Sakarā ar pārmērīgu narkotiku un alkohola lietošanu viņam bija piepampušas aknas un sirds. Lai aizsargātos pret trakiem faniem, viņu ieraka 3,7 metru dziļumā. Nav zināms, vai Džonss izdarīja pašnāvību, tas bija negadījums, vai arī viņš tika noslepkavots.

Džimijs Hendrikss jau tolaik tika uzskatīts par dzīvu leģendu. Viņš neslikti prata spēlēt ģitāru, turklāt, mācēja to darīt arī ar zobiem, turot ģitāru aiz muguras un vēl citos nestandarta veidos. 1970. gada 18. septembrī Hendrikss atradās Londonā. Viņa draudzene Monika Danemane viņu atveda mājās pēc kārtējās ballītes. Pēc miršanas apliecības datiem, viņš drīz pēc tam nomira. Pēc Danemanes versijas, ballītē Hendrikss izdzēra 9 Danemanei paredzētas Vesperax miega zāļu tabletes. Pēc ārsta teiktā, Hendrikss vārda tiešā nozīmē noslīka savos vēmekļos, lielākoties sarkanvīnā. Gadiem ilgi Danemane apgalvoja, ka Hendrikss bija dzīvs brīdī, kad tika ievietots ātrās palīdzības auto. Tomēr viņas stāsts par to, kas notika traģiskās dienas rītā vienmēr mainījās. 1996. gadā Danemane izdarīja pašnāvību.

Dženisa Džoplina bija dziedātāja. Viņa esot pārgulējusi gan ar Ēriku Kleptonu, gan ar Džimiju Hendriksu, gan ar Džimu Morisonu. Viņas mīlas dzīve gan nav šodienas temats, par to – citreiz. 1970. gada 1. oktobrī Džoplina ierakstīja dziesmas “Mercedes Benz” un “Happy Trails”, no kurām pēdējā bija dzimšanas dienas veltījums Džonam Lenonam. Lenons, kura dzimšanas diena ir 9. oktobris, vēlāk pateica Dikam Kevetam, ka viņš saņēma apsveikumu. 3. oktobrī Dženisa noklausījās “Buried Alive In The Blues” instrumentālo versiju. 4. oktobrī bija paredzēts ierakstīt Džoplinas balsi, tomēr viņa neieradās. Vēlāk tika atklāts, ka viņa atradās savā viesnīcas numuriņā uz grīdas, mirusi. Viņa nomira no heroīna pārdozēšanas un ir vienīgā, kura nav mirusi mīklainos apstākļos.

Džims Morisons spēlēja ar “The Doors” un bija diezgan veiksmīgs mūziķis. Viņam, turklāt, jau krietnu laiku bija draudzene, atškirībā no citiem rokmūziķiem, kas draudzenes mainīja kā zeķes. Džimam bija problēmas ar alkoholu. 1971. gada martā Losandželosā dzimušais Morisons kļuva par Parīzes iedzīvotāju. Viņš uzaudzēja bārdu un kļuva depresīvs, bija gatavs atgriezties ASV. 1971. gada 3. jūlijā, Braiena Džonsa nāves 2. gadadienā, Morisons nomira mīklainos apstākļos. Oficiālā versija ir sirds mazspēja. Netika veikta līķa sekcija. Morisons ir apglabāts Parīzē. Starp citu, viņa draudzene Pamela Kursone arī nomira 27 gadu vecumā.

27 gadu vecumā ir miruši vairāki citi mūziķi, piemēram, Kurts Kobeins un Deivs Aleksandrs, tomēr Klubā 27 tusējas tikai četri cilvēki.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: