Rokmūzikas apskati

03.03.2009.

The Jimi Hendrix Experience – Are You Experienced? (1967)

Are You Experienced? bija The Jimi Hendrix Experience debijas albums. Lai gan grupa pastāvēja tikai trīs gadus, tā ļoti ietekmēja rokmūzikas attīstību, jo īpaši pateicoties solistam un ģitāristam Džimijam Hendriksam, kurš veica revolūciju ģitārspēlē. Albums sākas ar “Foxy Lady”. Laba psihodēlija. Tad sākas “Manic Depression”, kura, par spīti nosaukumam ir nevis depresīva emo dziesma par to, cik ļoti dzīve ir slikta, bet gan diezgan jautra dziesma par to, ka depresija sūkā. Lūk, jaunatne, šādi ir jāraksta dziesmas par depresiju. Trešā dziesma ir “Red House”. Lai gan to uzskata par vienu no labākajām Hendriksa dziesmām, man tā nemaz tik ļoti nepatīk. Pārāk lēna. Tomēr tad atkal seko jautrā “Can You See Me?” Albuma pirmā puse noslēdzas ar divām labākajām albuma dziesmām – “Love or Confusion” un “I Don’t Live Today”.

Albuma otrā puse sākas ar “May This Be Love”, psihodēlisku dziesmu par mīlestību. Tā turpinās ar “Fire”, vēl vienu no Hendriksa “firmas zīmēm”. Tam seko “3rd Stone from the Sun”, albuma garākā dziesma (gandrīz 7 minūtes). Tā droši vien ir albuma garlaicīgākā dziesma, man personīgi nebūtu nekas pret kaut ko līdzīgāku “Fire”. Turklāt, tajā netiek dziedāts, bet gan nelielu brīdi uzrunāts teksts pa virsu. “Remember” ir līdzīga dziesma “May This Be Love”. Albums noslēdzas ar tituldziesmu “Are You Experienced?”.

Albumā netika iekļautas vairākas labas dziesmas, piemēram “Purple Haze”,  “Stone Free” un “51st Anniversary”, tomēr tās ir pieejamas 1997. gada remastered versijā.

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Episkam albumam episks video.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: