Rokmūzikas apskati

04.03.2009.

Dzeltenie pastnieki – Bolderājas dzelzceļš (1981)

Filed under: 1980. gadi,Jaunais vilnis — Jānis @ 17:17
Tags: ,

Mani šokēja tas, ka līdz šim par Latvijas albumiem ir izveidoti tikai trīs raksti. Tā tas nevar turpināties. Nav gluži tā, ka tikai ASV un Lielbritānijā spēlē roku. Savā pirmajā rakstā es apskatīju NSRD, nu ir laiks NSRD lielajam brālim. “Dzelteno pastnieku” debijas albums sākas ar dziesmu “Zaļais garais vilciens”. Tā nav mana mīļākā dziesma, un tomēr šai grupai ir arī sliktākas. Cita lieta, ka to varēja padarīt mazliet īsāku. Ņemot vērā izdošanas gadu, šķiet, ka britpopa pirmās grupas ļoti iespaidojās no dziesmas “Sliktā dziesma par Zaķu salu”. Trešā dziesma, “Čemodāns”, ir viena no labākajām un slavenākajām grupas dziesmām.

“Lai tu aizmirstu” ir viena no raksturīgākajām grupas dziesmām. Trūcīgais instrumentālais pavadījums un ārkārtīgi lēnā vai ātrā (šoreiz – lēnā) dziedāšana ir pazīmes, kas ir kopīgas gandrīz visām “pastnieku” dziesmām. “Lokomotīve jūras krastā”, savukārt, ir viena no ātrajām dziesmām. “Nāc ārā no ūdens” atkal ir lēna.

“Āvu, āvu baltas kājas” ir pirmais “pastnieku” remikss (viņi remiksēs paši savas dziesmas nākamajos albumos). Sākumā tiek izmantota “Čemodāna” melodija, tomēr tas ir tikai uz neilgu brīdi. “Trijos naktī” ir vēl viena “pastniekiem” raksturīga dziesma, savukārt “Mana kafejnīca ir salauzta” ir psihodēliskākais gabals visā albumā. “Dzeltenais viltus pastnieks” izmanto elementus no “Āvu, āvu baltas kājas”, bet vēlāk pāraug nesaistītā dziesmā. Starp citu, grupai bija raksturīgi veidot dziesmas par pastniekiem.

Albums ir diezgan labs, bet ne izcils.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšs

Bet tagad gan nāc ārā no ūdens.

Advertisements

2 komentāri »

  1. lielais braalis tikai shoreiz ir NSRD ,jo paarsvaraa visi teksti ieksh Pastnieku Bolderaajas dzelzcelja ir naakushi no NSRD

    Komentārs by unknown — 03.04.2009. @ 03:52

  2. Unknown, tev ir taisnība, bet Dzeltenie tomēr ir slavenāki nekā NSRD. 😦

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 03.04.2009. @ 12:18


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: