Rokmūzikas apskati

04.03.2009.

Franz Ferdinand – Franz Ferdinand (2004)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 23:11
Tags: ,

Bija grūti izlemt, kuru albumu apskatīt kā nākamo, tomēr pēc zināmām pārdomām, nolēmu, ka jāapraksta manas īļākas grupas Franz Ferdinand debijas albums.

Šis, manuprāt, ir Aleksa Kapronosa, Boba Hārdija, Nika Makārtija un Pola Tomsona augstākais lidoums. Franz Ferdinand esmu dzirdējis aptuveni trīs četrus simtus reižu, un tāpat – klausoties to, atklājas kaut kas jauns, un iepriekš nemanāms. Albums sākas ar dziesmu Jacqueline – šī kompozīcija izceļas ar lielisko basģitāras partiju uzreiz pēc lēnā sākuma, vispār jāsaka, ka šis ir lielisks ievadgabals. Nākamā, manuprāt, ir plates vājākā dziesma – Tell Her Tonight, kas ir tikai 2,17 minūtes gara ir savdabīgākā dziesma, tomēr mani tā aizkustināt nespēj. Tomēr pēc šīs seko grupas visu laiku visveiksmīgākais gabals – Take Me Out. Domāju, ka gandrīz katrs ir dzirdējis šo dziesmu, tāpēc nekas īpašs par to nav jāstāsta.

Pēc tam seko vēl kāds ļoti veiksmīgs singls – Dark Of The Matinee – kompozīcija, ko es uzskatu par albuma pašu labāko skaņdarbu. Pēc tās seko dziesma, kurā visspēcīgāk pirmajā albumā tiek izmantots sintezātors. Runa ir par dziesmu Auf Achse. Ļoti jauka dziesma, kas lieliski iederas kopējā koncepcijā.

Par Cheating On You man nav nekā īpaša, ko teikt, bet nedaudz vēlos apstāties pie septītās dziesmas – This Fire. Piektais, un pedejais, singls no diska ir ļoti interesants – īpaši tā sākums. Lieliski izdomāts, bravo!  Nākamā dziesma, Darts Of Pleasure, kas bija grupas pirmais singls, manuprāt, nav tā veiksmīgākā vinu kompozīcija. Tomēr nākamā – Michael – ir ļoti interesanta, īpaši dēļ vārdiem. Šai grupai neraksturīga, taču kopēja noskaņā iederas ļoti labi, kādreiz bija mana mīļākā dziesma no diska.

Albums noslēdzas ar dziesmām Come On Home un 40′. 40′ ir viena no albuma mierīgākajām, taču jaukākajām dziesmām, tāda… Jauka. Cits apzīmējums man prātā nenāk.

Nebeigumā vēlos piebilst, ka Franz Ferdinand ir albums, kurš būtu jādzird ikvienam, kam patīk indie roks. Šis ir, manuprāt, viens no labākajiem žanra paraugiem, kurš turklāt pilns ar lieliskiem singliem!

Albumam lieku 9,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspuse

Advertisements

7 komentāri »

 1. Runājot par Kūtra jēdzienu “FF augstākais lidojums”. Man patika kā modes diktatori “Pitchfork” uzrakstīja par grupas pēdējo albumu – iedomājies situāciju, ja tev ir dots vis mūžs, lai ierakstītu savu pirmo albumu, bet otrajam tiek doti pāris mēneši. Psihi. 😦

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 04.03.2009. @ 23:31

 2. Jā, bet priekš TFF viņiem bija daudz laika, tomēr tas nedaudz atpaliek no FF.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 04.03.2009. @ 23:38

 3. Tā ir, ja satinas ar Deimonu Albernu. 😦

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 04.03.2009. @ 23:44

 4. Nav jau Deimons tas sliktākais variants! 😉

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 04.03.2009. @ 23:56

 5. Bez Koksona ir gan. 😦

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 05.03.2009. @ 00:25

 6. Neesi mazliet pārvērtējis albumu? Es teiktu, ka līdz 9,5 zvaigznēm tur ir tikpat tālu kā cūkai līdz Jupiteram. Nesen noklausījos vēlreiz un konstatēju, ka albums kļūst garlaicīgāks ar katru klausīšanās reizi. Es, personīgi, dotu 8 zvaigznes, ne vairāk.

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 05.03.2009. @ 11:35

 7. Var jau būt, ka vienkārši esmu pārklausījies FF, un pārvērtējis viņus. Ja tā ir, tad atvainojos, bet albumu novērtēju tā, kā uzskatu.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 05.03.2009. @ 22:30


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: