Rokmūzikas apskati

04.03.2009.

Seriāls “Neatkarīgās mūzikas mazkrānu pulka internacionālais tripojums” – Epizode NR.1 – Indiāņu kovbojs

Filed under: Indīroks,Muzikālie jaunumi — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:29
Tags: , , ,

Disintegrējoši parazitējošais subjekts wanna-be Jānis Streičs Ausmkrēslis Rūdolfs jums piedāvā jaunu seriālu, kas spriedzes ziņā pārtrumpos Prison Break. Seriāls ir leģendārā seriāla rimeiks, kurā tika ceļots pa pasauli un ļaužis no Ļaudijas tiek iepazīstināti ar ģeniālām neatkarīgajām grupām. Sriāla (jaunvārds, kas drīz tiks apstiprināts un vārdveidiņi varēs mentāli masturbēt un teikt : “Mēs oWnojam valodu”) pirmajā sērijā, mēs dosimies uz indee-pendee stūrkrūmu ASV.

Pirmie indie mūzikas pumpuri jau radās 16. gadsimtā, kad Kristofers Kolumbs meklējot slaveno Indijas rīsu šņabi netīšām iebrauca McDonalds’ā un tur redzētos  cilvēkus nosauca par Indiāņiem. Laikam jau tāpēc, ka maķa bārmeni sauca Jānis un viņš klausījās Franz Ferdinand. Bet pietiks ar to sasodīto vēsturi. Turpmākajos paragrāfos es jums minēšu grupeles, kas ir tik stilīgas, ka pat Black Kids, MGMT u.c. indie-h…. nobāl šo dieveļu priekšā. Tikai es vēlos pieminēt to, ka klausieties indie-shitteru. 😮

Grandaddy.

Grupa ir īsta indie sapņu grupa. Savus pirmos albumus izdeva kā, y0, DIY grupele veidojot dizainu savām kasetēm un liekot masturbēt HCojistiem (diemžēl par īsto grupas indie periodu nevaru spriest, jo vienkārši neko no šī laika posma neesmu dzirdējis). Tad džekiem aptrūkās piķis bārdām un viņi sarakstījā pāris lieliskas dziesmas ieraturitējot tās tvartā ar nikneimu Under The Western Freeway, radot unikālu skaņu jūkli, kļūstot par vienu no Neila Jangu bišu psihadēlijas pumpurziežiem.  Pēc trim gadiem izdotais The Software Slump – kas ir konceptalbums par kompīša bērēm – kā uzskata daži svīterīši ieveda mūzika šajā tūkstošgadē. Tālākie grupas darbi nebija vairs tik spilgti un grupa izjuka 2006. gadā pamatojoties ar to, ka viņi ir pārāk indīga blice.

Video. Grandaddy kaverē The Strokes.

The Sea And Cake.

Iespējams neindīgākā grupa no šeit apskatītajām. Radās kā pāris nopietnu vīru grupele, kas grib uzspēlēt popmūziku. Tā radās The Sea And Cake – postroka, džeza, šūgeiza sajaukums, kas salīdzinot ar Tortoise, Gastr del Sol u.tml. ir saucama par popmūziku. Kas laika gaitā tapa par vienu no izcilākajām amerikāņu indiāņu grupām. Grupai nav neviena izteikti vāja albuma, kas mūsdienu (arī viduslaiku) mūzikas kontekstā ir pietiekoši rets gadījums. Vēl pērn tika izdots Car Alarm, kas atstāja ļoti solīdu iespaidu.

Video. Oda Lienei Šomasei.

Modest Mouse.

Viena no ietekmīgākajām indiāņu mūzikas blicēm ever. No grupas šizīgajiem shit eposiem, kas sevī iemājo neatkarības pirkstu un Talking Heads romantiku, ietekmējušies tādi lielākie un krutākie Kanāžu inki kā Arcade Fire, Wolf Parade un vispār jebkura neatkarīgās mūzikas blice, kas psiho uz skatuves visticamāk ietekmējusies no Modestiem. Grupas mūzika ir lieliska – hiperaktīva, neprognozējama, nepieradināta, ar savu īpašo rokrakstu. Bet to var teikt par Modest Mouse līdz 2004. gadam, kad grupa parakstīja līgumu ar Sony, vēl neizdodot nevienu nevainojamu albumu. Grupa pārvērtās Modest Sh!t Mouse, mūzika protams ka kļuva cieta – tika pazaudēts tās šarms un primātisms, bet divi albumi zem Soņī zīmes arī bija pietiekoši labi – ar pāris popsingliem, kurus var drillēt visa cilvēce piecas stundas no vietas, kamēr tev visur sāk rādīties maģiskie iniciāļi ZB. Cerams, ka grupa nekļūs par apnicīgiem inģī penšiem, kurus klausās tikai EmĢīEmTī fanāti.

Video. Piespēlē arī visur esošais tas otrs no The Smiths.

P.S. Citus amerikāņu indiāņus atstāju sava kolēģa Kūtra Šmucāna rīcībā.

2 komentāri »

  1. ”Laikam jau tāpēc, ka maķa bārmeni sauca Jānis un viņš klausījās Franz Ferdinand”

    maķa bārmenis:D:D

    Laba lasāmviela!

    Komentārs by S_S — 05.03.2009. @ 21:38

  2. Bļ, aizmirsu par pāris grupām. :@

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 08.03.2009. @ 10:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: