Rokmūzikas apskati

05.03.2009.

Sex Pistols – Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols (1977)

Filed under: 1970. gadi,Pankroks — Jānis @ 22:04
Tags: ,

Ja iepriekš stāstīju par pankroka koka iestādītājiem (The Stooges), tad tagad stāstīšu par tā augļiem – Sex Pistols. Albums saprotamu iemeslu dēļ savulaik uzsāka asas diskusijas Lielbritānijā: vai vispār atļaut šī albuma publicēšanu. Pirmkārt, nosaukumā izmantots vārds “bollocks”, kas apzīmē sēkliniekus. Otrkārt, dziedāta dziesma “God Save the Queen”, kurā tiek vēlēta nāve kādai karalienei. Par spīti dalībnieku noliegumiem Tas, ko Sex Pistols dalībnieki nepamanīja, bija, ka togad karalienei Elizabetei II apritēja 25 gadi kopš stāšanās tronī.

Jebkurā gadījumā, albums sākas ar “Holidays in the Sun”. Laba dziesma, bet traucē, ka Džonijs Rotens nespēj izrunāt vārdus saprotami. “Bodies” dikcijas ziņā nav labāka un šajā brīdī saprotu, ka Sex Pistols ir grupa, kurai ir jāmācās cienīt melodijas. “No Feelings” ir kārtējā lipīgā melodija, tomēr es gaidu ko izcilu. “Liar” ir laba dziesma, bet man sāk apnikt vienveidīgums. “God Save the Queen” ir diezgan viduvēja dziesma. Pirmo reizi albumā saklausu vārdus un tie nav diži labāki (kā jau varēja paredzēt). “Problems” noslēdz albuma pirmo pusi. Melodija sākumā ir līdzīga “God Save the Queen” beigām un grupa tādējādi atņem manu vienīgo prieciņu.

Cerams, otrā puse būs labāka. Tā sākas ar “Seventeen”. Mazliet atšķiras no albuma pirmās puses, tomēr vienveidīgums saglabājas. “Anarchy in the U.K.” ir labākā albuma dziesma. Tā ir atšķirīga, un, lai gan vārdi ir stulbi, melodija ir fantastiska un šoreiz var arī saprast tekstu. Enerģiskais Rotena vokāls mani gandrīz pierunā kļūt par anarhistu. Pēc melodijas izklausās, ka šī dziesma ir iespaidojusi Re:Public dziesmu “Strēlniece”. Tomēr drīz atsākas krīze jaunradē. “Submission” ir pirmā lēnā dziesma albumā, tomēr tā nav nemaz tik laba. “Pretty Vacant” turpina lēnuma joslu. Pamanu, ka ģitārists beidzot dara ko vairāk, nevis tikai spēlē rifus. Dziesma gan labāka no tā nekļūst. “New York”, savukārt, ir viena no sliktākajām dziesmām par Ņujorku. Bet “E.M.I.” noslēdz šo pārvērtēto albumu.

Pankroka kokā daudzi augļi ir iepuvuši, turklāt, šķiet, ka kokam vajadzēja laikus apzāģēt izkaltušos zarus. Es dotu šim albumam 7,5 zvaigznes, bet, tā kā Sex Pistols šis bija vienīgais albums (nav vairs jāklausās sūdi), turklāt, tas ļoti ietekmēja rokmūzikas attīstību (cerams, uz labo pusi), es atzīmi paaugstinu.

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Pacietīsim mazliet anarhijas.

Advertisements

2 komentāri »

  1. “Sapuveņa” sūdīgā dikcija ir pamatā grupas neizprotamajam fenomenam.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 05.03.2009. @ 23:02

  2. cilvēk, labāk raksti par indi. tur talantu nevajag. pankroku gan atstāj tiem, kas tā dzīvo nevis klausās.

    Komentārs by rdravnieks — 12.08.2009. @ 00:45


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: