Rokmūzikas apskati

05.03.2009.

The Flaming Lips – Clouds Taste Metallic (1995)

Filed under: 1990. gadi,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:21
Tags: , ,

Šis ir Neila Janga bišu psihadēlijas redzamāko figūru The Flaming Lips neredzamākais un neievērojamākais albums, ko viņi izdevuši kā pusindie blice, bet manuprāt ir pelnījis iekļūt neo-nīdļu Hall Of Fame, kopā ar visiem pārējiem indee-pendee roka karaļu “Liesmojošo lūpu” albumiem.

Albums ir kā loģisks turpinājums slavu ieguvušajam Transmisions from the Satellite Heart, kas  ieguva pat lielākus komerciālus panākumus nekā nevainojamais The Soft Bulletin (spriežot pēc Bilboard 200 datiem) Šis arī bija pēdējais albums kurā savas ģitāru partijas iespēlēja ģeniālais pedāļu monstrs Ronalds Džounss ( iemesls – nesaprašanās ar grupas “pelēko kardinālu” Stīvenu Drozdu)

Eļbuma dziesmas ir vienveidīgas, bet reizē tādi šedevri kā ievadošais pusakustiskais The Abandoned Hospital Ship, hitsingls This Here Giraffe, vienkārši fantastiskais skaņdarbs Kim’s Watermelon Gun, klasiskais Christmas at the Zoo. Pārējos skaņdarbos minas psihotropi garlaicīgs LSD pankroks ar šlāgerisku basu, skaistām ģitāras iespēlēm, Neila Janga ietekmētu vokālu, ikonisku bungošanu u.t.t. ar Veinkoniskām balādēm ar dīvainiem vārdiem radot īstu neatkarīgās mūzikas sapņu pasaulīti, kuru negribās pamest. Nākās atzīt, ka albums nepavisam nav labs, bet ir pietiekoši jauks, lai to kārtīgs Sēne noklausītos ar prieku kādam pāris reizes.

Albumam lieku 7,5 zvaigznes no 10.

Dziesma par Yoshimi no albuma par Yoshimi

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: