Rokmūzikas apskati

06.03.2009.

Cream – Fresh Cream (1966)

Filed under: 1960. gadi,Blūzroks — Jānis @ 18:23
Tags: ,

Vārds Cream angliski var nozīmēt gan krēmu, gan krējumu. Un vai ziniet, kas ir kopīgs kafijai un Ērikam Kleptonam? Abi bez krējuma nekam neder! Muahahahahaha. Labi, 40 gadus vecus jokus pie malas, apskatīsim viņu debijas albumu. Cream bija pasaules pirmā supergrupa. Divdesmit vienā vārdā sakot, supergrupa ir grupa, kas sastāv no mūziķiem, kas kļuvuši slaveni jau iepriekš (vai nu kā solomākslinieki vai kā citu grupu dalībnieki). Kleptons gan neaprobežojās ar “Cream” izveidi. Viņš ir bijis dalībnieks arī supergrupās “Blind Faith”, “Eric Clapton’s Powerhouse”, “The Dirty Mac”, “The Plastic Ono Band”. Bundzinieks Džindžers Beikers ir bijis arī “Blind Faith” un “Ginger Baker’s Air Force” dalībnieks, bet basģitārists Džeks Brūss ir darbojies “Eric Clapton’s Powerhouse” un “The Golden Palominos”.

Ar to es beidzu slimības vēsturi. Albums sākas ar “I Feel Free”. Tā ir drīzāk psihodēliska, nevis blūziska dziesma, ko es gaidītu no jebkura Kleptona projekta. “N.S.U” ir diezgan laba dziesma, par spīti vārdu trūkumam (puse dziesmas ir “ā-ā-ā-ā”). “Sleepy Time Time” ir pirmā īsteni blūzroķīgā dziesma, bet tā ir pārāk lēna. “Dreaming” ir pagaidām vislabākā dziesma, tomēr tā varēja būt garāka. “Sweet Wine” ir laba dziesma, jo īpaši uz “Spoonful” fona, kas diemžēl ir tīrs blūzs un tas man nepatīk. Dziesma, turklāt, ir krietni par garu.

Tas noslēdz pirmo albuma pusi. Otrā puse sākas ar “Cat’s Squirrel”. Tā ir mazliet priecīgāka dziesma un mans garastāvoklis uzreiz uzlabojas. Lielākoties tas gan ir viens rifs, bet tāpat – jebkas pārspēj Spoonful. “Four Until Late” izklausās pēc kāda Elvisa Preslija būtlega, trūkst vienīgi raksturīgās zemās balss. “Rollin’ and Tumblin'” ir kārtējā vecas blūza dziesmas kaverversija, tomēr tā ir diezgan klausāma. “I’m So Glad” ir kārtējā kaverversija, bet tā vismaz pēc tādas neizklausās. Albums noslēdzas ar “Toad”,vienu no retajām oriģināldziesmām. Uz pārējo kaverversiju fona tā patīkami izceļas ar mutes harmoniku trūkumu.

Cream ir laba grupa, kamēr tā turas atstatus no blūza kaverversijām. Diemžēl šoreiz viņiem tādu bija pārāk daudz. Albums gan ir jādzird katram, tur nav divu domu.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšs

Pasapņojiet, proletārieši – ne katram tas ļauts..

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: