Rokmūzikas apskati

06.03.2009.

Jim Noir – Tower Of Love (2005)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 21:24
Tags: ,

Savā nakamajā rakstā atkal iepazīstināšu jūs ar, ļoti iespējams, iespriekš nedzirdētu dziesminieku – Džimu Noā, un šoreiz aprakstīšu viņa debijas plati Tower Of Love.

Rakstu sākšu ar to, ka šo dziesminieku atkal atklāju tikai aptuveni pirms nedēļas – kādā sarunā ar kolēģi Ausmkrēsli par mūziku man, nezināmu iemeslu dēļ, prātā sāka skanēt viena no viņa dziesmām, un izlēmu iegūt albumu mūziķim, par ko biju aizmirsis jau trīs gadus. Bet labi ir, ka atcerējos! Albums ir tiešām jauks, vienīgā nelaime – tas, šķiet, ir vismazāk roķīgais disks, kāds vien ir apskatīts eRokā, bet ceru, ka Raitis mani par to ļoti nenosodīs.

Disks sākas ar vienu no trim kompozīcijām, ko iepriekš esmu dzirdējis – My Patch. Dziesma ir ļoti jauks ievadsingls, kas liek noprast, uz kādām skaņām Mīlas Tornis balstīsies. Pēc lieliskā sākuma seko savāda, diezgan instrumentāla dziesma I Me You I’m Your. Pēc tās seko vēl viena ļoti dīvaina kompozīcija Computer Song, kurai ir ļoti interesants pavadījums – viņš visas dziesmas garumā velk garu “mmm”, kā arī skan klusa ģitāra un tamburīns. Arī nākamā dziesma How To Be So Real ir ieturēta diezgan līdzīgā pavadījumā, kas, protams, ir interesanti, nepierasti, un viņam ļoti piestāv.

Kā piektā dziesma albumā atskan, manuprāt, viņa populārākais skaņdarbs Eanie Meany. Pieņemu, ka gandrīz nevienam šis vārdu salikums neko neizsaka, tomēr domāju, ka visi esat redzējuši Adidas 2006. gada Pasaules Kausa futbolā reklāmu, kur šī dziesma skanēja. Varat to noklausīties pielikumā, un tad gan jau atminēsities!

Pēc lieliskā Eanie Meany seko ļoti, ļoti skaists instrumentālais gabals Tower Of Love. Tiešām skaista dziesma! Kad noskan titulskaņdarbs, tad kā septīto es albumā ieraugu dziesmu, ko kā pirmo izdzirdēju no viņa repertuāra – In The Key Of C. Dziesma vismaz man prātā uzreiz raisa domas par zilu okeānu, baltām smiltīm un spožu sauli dienvidos. Vismaz es nākamajā reizē, kad tur nokļūšu, noteikti šo dziesmu drillēšu daudz. Lai gan tā nav pieņemts, šoreiz piedāvāšu arī šo skaņdarbu noklausīties bloga beigās.

Astotā kompozīcija saucas Turbulent Weather. Jauka dziesma lietainam laikam, manuprāt. Labi varētu radīt noskaņu šādā dienā. Nākamā kompozīcija seko ar gluži pretēju ievadu – pavasara skaņas, putni čivina, sācies pavasaris. Turn Your Grow Into A Smile ielikšana pēc Turbulent Weather ir vienkārši ģeniāla doma. Pati izcilākā dziesmu maiņa diskā, ideja ir lieliska!  Pēc tam seko vēl viena diezgan vasarīga un žiperīga kompozīcija – A Quiet Man. Sajūtas gluži kā kādā septiņdesmito ballītē – ierakstā visi instrumenti izklausas “veci”, bet tas ir ļoti jauki.

Pirmspēdējā dziesma ir Eanie Meany 2. Daudz sērīgāka, mierīgāka un klusinātāka kā parastā versija. Diezgan ekstravagants skaņdarbs, kurā parādas kaut kas uz psihadēlijas pusi, skan jauki, taču pirmā versija man patīk labāk. Disks noslēdzas ar kluso The Only Way, kas lieliski iezīmē beigu tuvošanos. Pareizs noslēguma skaņdarbs.

Kopumā vēlos teikt, ka albums ir ļoti jauks, interesants, tā stils ir samērā nebijis. Tas, protams, priecē!  Un tieši tāpēc šo albumu iesaku noklausīties gandrīz ikvienam, tomēr pieņemu, ka tas daudziem nepatiks.

Albumam lieku 8 no 10 zvaigznēm.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Advertisements

4 komentāri »

 1. “tas, šķiet, ir vismazāk roķīgais disks, kāds vien ir apskatīts eRokā, bet ceru, ka Raitis mani par to ļoti nenosodīs”

  Paskaties, kādus sūdus apskata A.R., tur jau trieku var ķert 😮

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 06.03.2009. @ 23:11

 2. Nu jā, bet tie tomēr, lielākoties, ir daudz vairāk roks.

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 07.03.2009. @ 10:06

 3. Nebūtu Mailijas, mēs tagad būtu pazemē, bļ. 😛
  Tas krutākais raksts, kopš Jānis Žilde apskatīja Coolio koncertu Rīgā. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 07.03.2009. @ 11:39

 4. Par Mailiju runājot, šodien pēc Bolta noskatīšanas redzēju, ka viņa tur ir titros kā otrās svarīgākās lomas ierunātāja! 😮 Un pēc kāda laika FC būs Montanas filma… Mailija pārņem Latviju!!! 😮

  Komentārs by Mikijs Džeimss — 07.03.2009. @ 20:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: