Rokmūzikas apskati

06.03.2009.

Joy Division – Unknown Pleasures (1979)

Filed under: 1970. gadi,Pankroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 18:36
Tags: ,

Mančesteras visu laiku otra krutākā grupa (aiz Oasis) izdeva tikai divus albumus, bet abi bija vienkārši nevainojami un izklausās pietiekoši svaigi, depresīvi, atmosfēriski arī snobiskajās mūsdienās. Joy Division pierāda faktu, ka alternatīvā mūzika nav tikai laicīga parādība un pankroks var arī būt pietiekoši muzikāli intresants.

Grupa izveidojās vienā no visu laiku ietekmīgākajiem rokmūzikas koncertiem Sex Pistols koncertā Mančesterā 1976. gada 4. jūnijā (koncertu noskatījās tikai 40 cilvēki, pēc kura visiem bija savas grupas), kad Bernards Sumners ar savu paziņu Pīteru Huku nolēma dibināt grupu ar nosaukumu Warsaw (ietekmējoties no Deivida Bovija dziesmas Warzsawa) Sumners spēlēja ģitāru, Huks basu, Moriss bungas, bet Kērtiss dziedāja. Vēlāk grupa parakstīja līgumu ar Mančesteras leģendas pumpura Tonija Vilsona izdevniecību “Factory” (klīst leģendas, ka Vilsons līgumu parakstīja ar savām asinīm). Un Unknown Pleasures ierakstu sesijas varēja sākties.

Albums sākās ar Disorder, leģenda vēsta, ka nabaga bundzinieks Morriss tika nosēdināts uz jumtam, lai viņš spēlē savas bungas. Nākamais skaņdarbs Day of the Lords dzen depresijā, bet tas tāpat ir lielisks. Candidate atkal parāda Factory records kreativitāti albuma producēšana, dziesma tiek papildināta ar dažādiem seksīgiem trokšņiem, kas rada baisu noskaņu. Insight ir mana mīļākā Joy Division dziesma, tā ir seksīga sintīpopa dziesma par to, ka ūsas sūkā. Bet New Dawn Fades ir klasisks postpanks. She’s Lost Control ir dzirdējis katrs, bet tieši orģinālā versija (dziesmai ir vairākas atšķirīgas versijas) ir pati labākā. Grupa lai panāktu vēlamo efektu šajā dziesmā izmantoja aerosolu. Turpmākie skaņdarbi ir īsts rokenrols, bez liekiem eksperimentiem. Ko tomēr nevar teikt par visu laiku nomācošāko albumu pēdējo skaņdarbu I Remember Nothing, kas ir pietiekami eksperimentāls.

“Prieka Divīzijas” debijas albumu var salīdzināt kā ar nožēlojamu prostitūtu, kura tev atsūkā, bet tu tomēr apbrīno viņas prasmi sūkāt. Ja godīgi, tad albumu ar nevienu vāju dziesmu, kopēju noskaņu un pietiekoši radošu pieeju tik garlaicīgam žanram kā pankrokam ir grūti atrast. Stabili viens no rokmūzikas visu laiku izcilākajiem albumiem (šobrīd Led Zeppelin fani nospļaujas)

Albumam lieku 6 nacistu bunģierus no 6. 😮

Trīsceturtdaļas no JD jeb New Order nospēlē leģendāro Digital.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: