Rokmūzikas apskati

07.03.2009.

Ausmkreslis Sound Of Bļum Vol.1

“Rakstīt par oldskūlīgām grupām, ko atzīst tikai Toms Grēviņš vai Bon Džovi fanāti ar ūsām nav moderni,” teica Ausmkrēslis un izveidoja zaibito alternatīvu BBC Sound Of…. Tātad šajā rakstā es apskatīšu tās grupas, par kurām ēdot sīpolu gredzenus un uzdzerot  virsū vīnu runās it katrs glamūrīgais tirliņš. Grupas sakārtotas pēc to kūtruma, tā lai Šmucāns atraugātos klausoties sūdīgu indie shitu.

Casio Kids.

Vārds Casio kārtīgam latvju proletārietim nav nekas svešs. Drīzāk mani intresē vai topošā pasaules krutākā jaunā indie grupa tiešām ir ietekmējusies no NSRD un Dzeltenajiem Pastniekiem. Katrā ziņā Verdens Storste Land tiešām no sākuma izklausās pēc kādas Dzelteno Pastnieku jaunā albuma B-puses. Ko lai vēl piebilst? Tikai to, ka Casio Kids šobrīd izklausās daudz krutāk nekā Royskopp. 😮

The Rileys.

Kārtīgs indie pops tiešām ir vajadzīgs. Šo grupu var uzskatīt par The Kinks salžumu The Kooks un britpopa tirliņu Kaiser Chiefs sajaukumu. Grupas mūzika ir inficējoša un visticamāk, ka šī grupa pēc gadiem desmit spēs sasniegt POmūzikas virsotnes. Katrā ziņā Do You Feel Me, Baby Blue un Jimmy Is A Lunatic ir jau gatavi popmūzikas šedevri.

Blue Giant.

Komerciāls Kantrī, klasiska psihodēlija, Interpolisks vokāls (paši  grupas dalībnieki sevi pieskaita Graimam. Nezinātājiem, tas ir britu hip hops) ir pietiekoši šizofrēmisks sajaukums. Protams, ja vēl tam tiek pievienotas lieliskas melodijas kā Blue Sunshine un Target Heart, jaunie indie stiļigas ir gatavi. Un aizmirstiet par MGMT kā neodēlijas jaunajiem karaļiem. 😀

Bonusa materiāls.

Dažreiz eksperimentālam mentālam gadās uzrauties uz sūdiem (kā iepriekš aprakstītās grupas), bet dažreiz uz sūkājošiem sūdiem. Apskatot Elektroniskās mūzikas guru Apollo86 myspace lapu, mani piesaistīja skaisto rudmašu bildes, tādēļ nedomājot nolēmu lejuplādēt dziedoņa debijas EP Vanishing (tehnisku iemeslu dēļ, joprojām neesmu spējīgs klausīties mūziku caur myspace) un maigi sakot iegrābos.  Bļ, emo electro ir kaut kas novatorisks, bet tikai tad ja tu neatzīsti Screamo.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: