Rokmūzikas apskati

07.03.2009.

Radiohead – 07-07-2001, South Park, Headington, Oxford

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Koncerti — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:05
Tags: ,

Radiohead nebija uzstājusies savā dzimtajā pilsētā piecus gadus, nu beidzot bija pienācis tas brīdis, kad grupai nācās to darīt vēlreiz. Šis iespējams ir visu laiku labākais Radiohead koncerts (neskaitot Glastonberiju 1997. gadā un 2003. gadā). Bet mūsu miniatūrportāls uzsāk jaunu sēriju  koncertu ierakstu jeb būtlegu apskatus.Koncerts sākas ar The National Anthem. Dziesmu kuras dzīvās performances laikā tiek izmantots radio, bet šoreiz tas netiek izmantots, bet dziesma tāpat izklausās lieliski. Airbag izklausās arī lieliski, lai gan ir jūtams, ka grupa uztraucas (vēlāk to atzina arī pats Toms Jorks). Arī turpmākās dziesmas ir lieliskas, pēc Exit Music grupa ieslīgst akustiskā un pat depresīvā vilnī, kas turpinās līdz pat I Might Be Wrong. Līdz tai izskan pirmais īstais singalongs No Suprises, lieliska Dollars & Cents versija un Street Spirit, kuras laikā Toms aizmirst dziesmas vārdus). Minētās I Might Be Wrong laikā sāk līt lietus un tas padara pūlī vēl atsaucīgāku. (ironiski, bet klausoties šo koncertierakstu pirmoreiz arī sāka līt lietus) Pyramid Song, lai gan ir ļoti skumja dziesma spēja satricināt pūli vēl vairāk. Sekojošais Paranoid Android, kurš tika veltīts meitenei no Spice Girls bija singalongs numur 2. Atraktīvie elektroniskie eksperimenti Idioteque un Everything In Its Right Place noslēdz koncerta officiālo daļu. Laiks enkoram.

Fake Plastic Trees bija ļoti spēcīgs singalongs, bet šī Karma Police versija ir iespējams labākā šīs dziesmas versija, ko es esmu dzirdējis, pārsitot pat Panic at the Disco kaverversiju. 😮 You And Whose Army var uzskatīt par ģeniālās koncerta daļas sākumu, kas pāraug jaukā stīgu pavadītā šūpuļdziesmā How To Dissapear Completly. Beidzās pirmais enkors.

Otrais enkors sākas ar iespējams visu laiku labāko B-pusi Talk Show Host, kas pārsteidzoši ir vēl viens līdzi dziedamais skaņu jūklis. The Bends izklausās tik lieliski, ka man nākas sacīt, ka tas ir visu laiku lieliskākais stadionu grupas paraugs. U2, The Killers, RHCP Radiohead noteikti apskauž par šādu The Bends versiju. Bet to, kas notika pēc šīs dziesmas nevar aprakstīt nevar aprakstīt tas ir jādzird katram.

P.S. Dzirdēt, kas notika koncerta beigās un noklausīties visu koncertu. Var lejuplādējot no http://www.ronaldvdberg.nl/giglinkdump/?p=48

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: