Rokmūzikas apskati

08.03.2009.

Mofo – Raķete (2008)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 23:11
Tags: ,

Savā nākamajā apskatā es beidzot pieķeršos latviešu mūzikas recenzēšanai. Un sākšu ar, manuprāt, vienas no labākajām mūsu grupām Mofo vēl neiznākušo albumu Raķete.

Laikam jau jāsak ar to, ka lai gan Raķete vēl nekad nav iznākusi diska formātā (jācer, ka tas kādreiz notiks), pagājušajā vasarā ieraksts tika izdots promo kopijās, un ir pieejams grupas mājas lapā (kur vienkārši uzpspiežot “saglabāt” dziesmas arī var iegūt). Tomēr es ceru, ka piepildīsies grupas solista Račinska solījums, un mēs šogad Raķeti iegūsim arī taustāmā formātā.

Bet nu pieķeršos albuma izskatīšanai. Disks sākas ar tituldziesmu Raķete, kas ir spēcīgs skaņdarbs gan kā sings, gan kā albuma ievads. Labs indie, kas lieliski parāda, ar ko šeit būs darīšana. Nākamā dziesma – Rīgas Rajona Lāsts man nepārāk patīk, tā izceļas ar vienkāršu pavadījumu, kā arī ļoti pieklusinātu un smeldzošu vokālu, kas man nedaudz traucē. Tomēr Mīnu Lauks, kas seko pēc tam, atsver visu iepriekš dzirdēto. Ļoti dziesma ļoti daudziem nepatīk, taču es to uzskatu par ševru. Manuprāt, grupas labākā dziesma (dala šo titulu ar Meitene No Filmām), kā arī vispār viens no visu laiku labākajiem skaņdarbiem. Tomēr tas ir pārāk savdabīgs, lai būtu paredzēts plašām tautas masām. Vispār, klausoties šo gabalu, man vienmēr prātā nāk SWH 15 gadu jubilejas ballīte, kad to lieliski izpildīja Radio Ringa skatuvē.

Pēc pirmā trio seko Nekustamais Īpašums – laba, tipiska Mofo dziesma, kas ne ar ko īpašu neizceļas. Dziesma Teleskops uz pārējo fona izceļas pat ļoti – pēc ātras, atraktīvas mūzikas pēkšņi kas akustisks, kluss, mierīgs. Bet izceļas ļoti patīkami! Pagalmos Ir Miers uzreiz atkal iezīmē albuma kopējo tendenci, atraktīvu, bet ļoti kvalitatīvu pašmāju rokmūziku, kurā ģeniāli izklausas Arņa vokāls. Dziesmai ir ļoti lipīgs meldiņš, brīnos, kāpēc tā vēl nav bijusi kā singls. Sekojošā dziesma Frekvence ir ar ļoti garu ievadu, bet pēc aptuveni minūtes, kas izklausas pēc palielas improvicājas, atskan jauka dziesma, kas beidzas ar tādu pat improvizāciju.

Nākamā dziesma Džungļi izceļas ar divām lietām – ļoti labiem vārdiem un netipisku, interesantu, taču patīkamu pavadījumu. Dziesma numur deviņi – Stāsts Par Nenotikušo Brīnumu – atkal ir klusa un mierīga, taču uzskatu, ka tā labāk iederētos albuma beigās kā tāda šupuļdziesma. Lai gan Džungļi jau arī nebija atraktīva dziesma.

Albuma pirmais singls – Lielveikals – ļoti atšķiras no iepriekšējo dziesmu skaņām, tāpēc tam prasītos citu novietojumu. Bet dziesma pati par sevi ir ļoti laba, kas, protams, ir svarīgākais. Kauns sākas ar netipiski skaļām instrumentu skanējumu, skaņa izklausas nepieslīpēta, taču… Tas ir jauki! Aptuveni dziesmas vidū tas sāk izklausīties kā studijas ieraksts, tomēr skanējums joprojām ir ļoti dīvains, galīgi ne kā Mofo, bet gan kādai piemājas garažas grupai. Tomēr šāda dažādība iedveš dzīvību, un man šķiet gluži piemērota. Pēc tāda trakuma disks noslēdzas ar kompozīciju Vakars Centra Virzienā. Tā ir visspēcīgākā no lēnajām  dziesmām, ļoti labi noslēdz plati.

Beigās vēl vēlos piebilst, ka Raķete ir diezgan tipisks Mofo albums, bet Mofo spēlē labu indie. Ja patīk šāda tipa mūzika – Raķete šķitīs ļoti labs disks, ja nē – labāk nemaz neklausaties!

Albumam lieku 8 no 10 zvaigznēm.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Tradicionālā video vietā (nespēju tādus atrast) piedāvāju ieiet šajā mājaslapā, un noklausīties Mīnu Lauks un Kauns.

Advertisements

1 komentārs »

  1. labs ieraksts!

    Komentārs by Kakadū — 29.03.2009. @ 23:15


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: