Rokmūzikas apskati

09.03.2009.

Seriāls “Neatkarīgās mūzikas mazkrānu pulka internacionālais tripojums” – Epizode NR.2 – Neila Janga lāči

Filed under: Indīroks,Muzikālie jaunumi — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:55
Tags: , , , ,

Pēc tripošanas ASV Kristofers devās uz citiem šņabju laukiem – proti Kanādu. Kultūršoks piemeklēja lāga zelli Kristoferu. Kanādieši piekopa krusta adīšanu, leišu šamanismu un viņi pielūdza Neilu Jangu. Un vēl pie tam viņš nesaprata, kas šeit notiek, jo kā zināms Kanāda ir valsts, kur netiek piekopj seksu vēlās vakara stundās, bet arī sajaucās vairāku kreatīvi postošu valstu kultūras. Todien Kolumbs nenojauta, ka pēc akuštuktūras gadiem valsti vārdā zeme piemeklēs tā sauktais “kanāžu neatkarīgā seksa vilnis”. Tas nozīmē, tikai to, ja tu nesaki, ka krutākā mūzika nāk no Kanādas, tu esi pabira, kas klausās AC/DC.

Arcade Fire/Wolf Parade.

Deivids Bairns, hiperaktīvas hipotenūzas, lielisks debijas albums… Tie ir vārdi, kas saista kopā šīs kanāžu indie stiļigas. Runājot par Arcade Fire – tā ir makten seksīga mūzika. Klausoties to, tev rodas sajūta, ka tevi dr.. 3 rudmates, kurām liesmo viss. Bet Wolf Parade ir īsti vardarbīga grupele. Sajūta tāda, ka tev ar nazi mugurā bakstītu appīpējies Billijs Korgans. Tas nozīmē tikai to, ka šīs abas grupas patīk visiem.

Broken Social Scene.

Tā kā es saņēmu dusmu pilnu vēstuli par to, ka manos rakstos trūkst vardarbības un seksa teikšu tā, ka Kanādas supergrupa Broken Social Scene ir kā tādi LSD sarijušies hipiji Rainbow nometnē. Grupa no sākuma ierakstīja sūdīgu post-roka albumu Feel Good Lost, kas tika paspilgtināti ar indie mātes Feistas vokāliem. Feista piedalījās arī lieliskajā You Forgot It in People. Tas arī tika atzīts par visu laiku 28. labāko Kanādas albumu. Sekojošais trešais grupas albums bija tāds kā vidusceļš starp FGL un YFIIP.  BEt tas izklausījās pietiekoši labi, lai indie masturboņiem liktu hujarīt uz ceļiem.

Stars.

Ja Belle And Sebastian nenodarbotos ar seksa rotaļām skotu stilā, tad pasaules krutākās indie-pop grupas statusu es dotu indīgajiem Space Girls And Boys Stars. Grupu klausoties pirmo reizi tev liekas, ka tu esi uzlicis kādu dīvainu Backstreet Boys B-pušu albumu, bet tad tu saproti, ka tavs brālis, kas gribēja pakārt Balto, kļūdās, jo Stars dod tieši to ko tev vajag. Bezrūpīgu, bet inteliģentu popmūziku, kas tevi izdrāž iekšēji, bet diemžēl ne ārēji.

P.S. Bonusa Materiāls – grupas no ASV un Kanādas, kuras es aizmirsu, bļ. :@

Pavement, Yo la Tango, Mercury Rev, Deerhunter, The Flaming Lips, Galaxie 500, The Killers (HA-HĀ)


Advertisements

3 komentāri »

 1. Tu gan vairs necenties, pat es zinu Arcade Fire.

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 09.03.2009. @ 21:31

 2. Būtībā es tur uzrakstīju tikai par Wolf Parade. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 09.03.2009. @ 21:40

 3. visur tikai sex, sex, sex, sex.

  Kak Nada, bļeģ.

  Komentārs by gribu_hujeet — 09.03.2009. @ 22:44


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: