Rokmūzikas apskati

09.03.2009.

The Police – Outlandos d’Amour (1978)

Filed under: 1970. gadi,Jaunais vilnis — Jānis @ 19:03
Tags: ,

Uz eRoka kontakttālruni piezvanīja kāds norūpējies tēvs. Izrādās, viņa dēls uzskata, ka jaunais vilnis ir latviešu mūzikas stils, kas bija izplatīts 1980. gados. Es esot iedvesis tādu uzskatu. Lai labotu kļūdu – apskatīšu britu grupas The Police 1978. gada albumu “Outlandos d’Amour”. Šis bija grupas debijas albums. Tas sākotnēji tika maz pārdots, jo pirmie divi singli bija attiecīgi par prostitūtām un pašnāvību. Tomēr ar laiku visi roka apskatnieki sāka stāstīt, ka šis albums ir bez maz vai visu laiku labākais jaunā viļņa albums (un kā ar Dzeltenajiem pastniekiem?) un viņi jau to ir novērtējuši pirmoreiz izdzirdot.

Jebkurā gadījumā, albums sākas ar “Next to You”. Tas gan ir vairāk pankroks, tomēr – kuru tas interesē? Laba mūzika. “So Lonely” izklausās pēc anglificētiem “Dzeltenajiem pastniekiem”. Pie piedziedājuma dziesma kļūst ātrāka un beidzot saprotu, ka esmu to savulaik dzirdējis. “Roxanne” ir albuma labākā dziesma. Nezinu pat kāpēc, bet man šī dziesma ļoti patīk.

Vēl neesat beiguši lasīt šīs tendenciozās muļķības? Apsveicu. Albums turpinās ar “Hole in My Life”. Labs regejs, bet vājš roks. “Peanuts” atgriežas pie nominālā žanra un uzreiz ir manāms uzlabojums kvalitātē. “Can’t Stand Losing You” arī ir laba dziesma, tieši piedziedājuma dēļ. “Truth Hits Everybody” ir ļoti līdzīga dziesma, gan muzikālā, gan liriskā ziņā. “Born in the 50’s” ir diezgan laba dziesma, bet sāk jau riebties šis muzikālais vārgums. Diemžēl ģitārspēle ir par vāju un dziesmas izklausās glumas. “Be My Girl Sally” diži neatšķiras. Tā izceļas vienīgi pateicoties tam, ka dziesma vidū pārvēršas par monologu bez pavadījuma. Albums noslēdzas ar “Masoko Tanga”, regejisku dziesmu, kurai faktiski nav vārdu. Trijnieks spēlē instrumentālu pavadījumu un Stings pa virsu dzied “o-o-o-o ja ja ja” un tamlīdzīgas bezsakarīgas rindas.

Albums ir diezgan labs, bet ne izcils. Diemžēl tādu 1970. gados ir bijis gana daudz.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Noslēgumā parunāsim par prostitūciju Parīzē.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: