Rokmūzikas apskati

10.03.2009.

The Smiths – Meat Is Murder (1985)

Filed under: 1980. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:50
Tags: ,

Divi veģetārā dzīvesveida piekritēji, kuru vārdus ētisku barbaru dēļ nevēlos minēt, ierakstīja odu savam seksīgajam pāručoram jeb mīlestībai pret augiem. Un šeit pat autora veselīgā attieksme pret beigtu dzīvnieku līķiem un dokumentālā filma “Cūkas gadā” nelīdzēs.Albums guva milzīgus komerciālos panākumus – padarot The Smiths par pirmajiem indie flagmaņiem. Kā arī solīdu atsaucību no kritiķiem – Rolling Stones atzina albumu par 295. visu laiku labāko albumu. Albums ir iekļauts arī sarakstā 1001 albums you must hear before you die. Kopumā vērtējot jāsaka, ka albums nav pārpildīts ar hitiem (kā The Queen Is Dead albumā) un tas nav kā viens vesels kopums, bet tomēr dziesmas ir lieliskas tās sevī apvieno fanku, post-panku, deju mūziku u.c. žanrus. Bet tomēr jāsaka, ka šeit mēs varam uzslavēt Morriseju, kas ir parūpējies par sociāli pārdrošiem tekstiem. Gribās pat teikt, ka šis ir viens no politiskākajiem albumiem populārās mūzikas vēsturē (Muse es nepieskaitu pie šī iedalījuma)

Albums sākas ar The Headmaster Ritual, kas izceļas ar lielisku Džonija Marra ģitāras rifu. Klasisks The Smiths sākumskaņdarbs. Lielisks pēc savas būtības. Rusholme Ruffians ir smitisks rokenrols. Bet nākamie divi skaņdarbi I Want the One I Can’t Have un What She Said ir klasiski The Smiths gabali, kas īpaši neizceļas, bet ir pietiekoši labi. Sekojošais That Joke Isn’t Funny Anymore ir lieliska balāde un turklāt ir viena no slavenākajām The Smiths dziesmām. How Soon Is Now ir atpazīstamākā The Smiths dziesma. Nowhere Fast ir kārtējais rokenrols, bet Well I Wonder kārtējā balāde. Bet albums savu kulmināciju sasniedz pašās beigās, liekot proletariāta Brūsiem Springstīniem šķobīt seju un apmīzt Morriseja portretu. Barbarism Begins At Home ir lieliska dejojamā dziesma 7 minūšu garumā. Varētu pat teikt, ka tā ir kā otra This Charming Man. Bet Meat Is Murder ir šausminoša balāde ar iesemplētiem dzīvnieku pirms nāves saucieniem , dziesma ar vienkāršajiem, bet lieliskajiem vārdiem liek aizdomāties par to, ko mēs liekam savā mutē. Varbūt citi to uzskata par kaut kāda “veģetārieša debilismu”, bet es neesmu pieskaitāms pie tiem citiem.

Albums ir tā vērts, vismaz pēdējo divu dziesmu dēļ. Kā jau teicu, tas nav konceptuāls sacerējums par zapti, kuru nedrīkst ēst kopā ar cepumiem, bet gan kā tādā kompilācija par cilvēkiem, kas ir gatavi nokaut sev neizprotamas radībās, tikai lai spētu piepildīt savu kunģi. Domāju, ka šeit nav vairs nekas sakāms. 😦

Albumam lieku 5 dārzeņus no 6.

Radiohead kaverē Headmaster Ritual.

Advertisements

4 komentāri »

 1. Riktīgs vegetarian brutal grindcore.

  Sagribējās desmaizi.

  Komentārs by gribu_hujeet — 10.03.2009. @ 22:38

 2. Par sodu tev nāksies lasīt The Smashing Pumpkins pēdējā albuma recenziju. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 10.03.2009. @ 23:49

 3. Zeitgeist sūkā lauzni.

  Komentārs by gribu_hujeet — 11.03.2009. @ 21:01

 4. he, kā reiz gribēju papētīt šī albuma koncepciju saistībā ar Moriseja “Meat is Murder” tēmu 🙂
  un izrādās kaut kas nedaudz par to ir tapis pirms nedēļas mūsu pašu mazajā latviešu valodiņā. 🙂

  Tīkami.

  Bet par recenziju – diemžēl no pirmajiem diviem teikumiem jēgu izlobīt neizdodas.
  Nedaudz sulīgāku gribētos arī atsevišķo skaņdarbu aprakstu nevis tikai “lieliska”, “klasiska” u.tml. Var jau būt, ka tam ir savs pamatojums/skaidrojums, kas man nav zināms, kā nekā šis ir pirmais teksts, ko šeit pie jums lasu.

  Vaiksmi un iedvesmu!

  Komentārs by 0__0 — 17.03.2009. @ 22:40


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: