Rokmūzikas apskati

11.03.2009.

Beirut – March of The Zapotec/Holland (2009)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks,Sintpops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 17:49
Tags: ,

Turpmākajos rakstos tautas ornamentu mīls Ausmkrēslis jums piedāvās iepazīsties ar 2009. gada ierakstiem. Iepazīstieties šis ir pseido-balkānu dziesmnieka Zaka Kondona divu EP kopums.

Beirut mūzika līdzīgi kā viņa labākā drauga Ovena Palleta radītās skaņas nav īpaši augsti vērtēta kritiķu aprindās, bet klausītāju vairākums to spēj novērtēt. Varētu pat teikt, ka mūsdienās klausīties Beirut ir stilīgi, tomēr šī mūzika nespēj piedāvāt neko radikāli jaunu. Tā pati Balkānu tautas mūzika vien tā ir. Un tas kremt, rietumnieki Beirut uzskata par ģēniālu, bet iedomājieties tādu situāciju – kāds jauns dziesminieks ar labu gaumi savā mūzikā atdarina latvju tautas mūziku un viņš strauji gūst slavu, bet Iļgiem no tā nav nekāda labuma un varbūt pat kāds latvju folkerus uzskata par šī dziesminieka atdarinātājiem.

Runājot par mūziku pirmais EP March Of Zapotec piedāvā klasisku Beirut ar tām pašām balkāniskišņabiškajām balādēm pagājušā gadsimta sākuma stilā. Ievadošais La Llorona savā melodiskumā var pat mēroties ar EHR cienīgajiem grāvējiem Elephant Gun un A Sunday Smile no Zaka iepriekšējiem darbiem. Pārējais materiāls (ar dažiem izņēmumiem) ir visai garlaicīgs instrumentāls pseido-balkānu paraugdemonstrējums.

Otrais EP Holland, kas pēc nostāstiem tika ierakstīts tad kad Zakam bija tikai 15 gadu un viņš tēloja īstu cilvēku (pseidonīms – Realpeople) ir elektronisks kraftwerk-čilauts balkānu mērcē. Ievadošais skaņdarbs par prostitūtu no Marseļas ir izcili melodiski atmosfēriska minimalistiska elektronika. Sekojošais My Wife, Lost in the Wild jau parāda Zaka mērci – Balkānelektronika rietumu popmūzikas mētelī. Arī pārējie 3 skaņdarbi neatpaliek, turklāt beirūtiskais The Concubine pārsteidz, jo šajā eksperimentālajā EP ieklīst arī kāda dziesma, kas mierīgi iederētos arī March Of Zapotec. Tieši EP numur 2 parāda, ka 23. gadīgajam Zakam priekšā ir liela nākotne un mana skepse pret šo mākslinieku rūk ar katru viņa darbu.

1. EP – 3 ppp

2. EP – 4,5 PPP

Vērtējums – 4 PPP no 6.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Kondons Kondons Kondons Gandons hehehe bļe!
    Man patīk Postcards From Italy.

    Komentārs by gribu_hujeet — 11.03.2009. @ 21:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: