Rokmūzikas apskati

11.03.2009.

Condo Fucks – Fuckbook (2009)

Filed under: 2000. gadi,Garāžroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 15:19
Tags: , ,

Amerikāņu indie mūzikas leģendu Condo Fucks viens no šī gadsimta labākajiem albumiem ir beidzot nonācis pie klausītajiem.

Patiesībā Condo Fucks ir Yo La Tengo pseido-blakusprojekts. Ņūdžersijas lepnums, viena no pasaules lieliskākajām neatkarīgās mūzikas blicēm Yo La Tengo nolēma nedaudz pajokot un nospēlēt vienu koncertu zem šāda nosaukuma, bet beigu ar šādu nosaukumu nolēma ierakstīt vēlvienu kaverversiju albumu (pievērsiet uzmanību – iepriekšējo kaveralbumu sauca Fakebook)

Par albuma dziesmām nav ko daudz runāt, tās ir jādzird tiem cilvēkiem, kas ilgojās pēc īsta garāžroka bez glamūra (y0, mĒz EzAm NeAtKarīgiii), un tiem cilvēkiem, kas sevi pieskaita pie Yo La Tengo faniem. Arī mūzikas kritiķiem, jo Yo La Tengo ir īpaši mīlēta vīru ar ūsām aprindās. Muzikālās gaumes diktētāji Pitchfork jau ir atzinīgi novērtējuši šo albumu, ieliekot tam 8.3 punktus no 10. Bet tiem cilvēkiem, kas vēlās iepazīt šīs grupas daiļradi, es personīgi neiesaku klausīties Fuckbook, jo tas tomēr ir radikāli atšķirīgs no noise-roka un melodiskās popmūzikas kokteiļa ko mums piedāvā īstie Yo La Tengo.

Albuma kontracepcija ir veidota ļoti intresanti. Nav nevienas pauzītes visu laiku kārtīgs garāžas rokenrols. Rodas pat sajūta, ka albums pat ir ierakstīts spontāni (gan jau, ka tā arī bija), turklāt tas ir tik dzīvelīgs, ka tev šķiet, ka tu klausies kādu būtlegu kādā pseido-panku garāžā. Teikšu atklāti, šis manuprāt ir viens no labākajiem pēdējo gadu garāžroka albumiem, man pat gribās šo albumu uzskatīt par mūsdienu Is This It. Un tas viss nāk no grupas, kas spēlē sapņainu indīroku. 😮

Albumam lieku 4 garāžeļļus no 6.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: