Rokmūzikas apskati

12.03.2009.

Seriāls “Neatkarīgās mūzikas mazkrānu pulka internacionālais tripojums” – Epizode Numur 3 – Sudraba lējēju stalas.

Filed under: Indīroks,Muzikālie jaunumi — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:53
Tags: , , ,

Kā zināms Latvijā kā PSRS rietumos visas rietumu huiņas ieplūst samērā ātri. Piemēram, pirmie hipiji Latvijā parādijās 1968. gadā. Līdzīgi bija ar vispasaules fenomenu – indiāņu kultūru. Kamēr Kristofers Kolumbs dzerstijās un piseļojās pa Ziemeļameriku, latvju bāleli taisīja neatkarīgas pastalas, pielūdza čūskas un vispār šī raksta mērķis ir pierādīt, ka latvju metaļugu indī kultūra nav nekāds sūds, kuru ir jāizsūc un jānomaina ar ko maigāku, piemēram, U2 vai vēl trakāk Coldplay.

Baložu Pilni Pagalmi.

Anģika (underground) superstāri ar harizmātisko romantiķi Māri Švernu priekšgalā spēj radīt izcili melodiskus skaņdarbus par pavasari, meitenēm un zirgiem u.t.t. Grupas koncerti spēj uzmočīt uz pilnu asaru klapi, tā ka pat Mailija Sairusa nobāl kurpnieku dēlu priekšā. Māris protams nepiš ērģeles, nespļauj ugunis un neimitē Frediju Merkuriju, bet meitenes un pat latvju introvertie zēni dejo un dzied līdzi. Krutākais albums – pēc daudzu domām ir Cik Dīvaini. BPP ir pelnījuši saukties par latvju The Cure.

Kartāga.

Visi zina Hospitāļu Ielu, visi zina Andžoni no Gas of Latvia, visi zina Voicesku Voisku. Tieši tā Kartāga ir grupa, kas savieno šīs grupas vienā lielā blāķi, ko es nebaidos saukt par labāko latvju grupu ever. Grupas drūmā, bet tomēr neatkārtojamā atmosfēra.  Latvju mūzikas fanāti pat nevar izlemt pie kura žanra šo grupeli pieskaitīt. Turklāt šis iespējams ir viens no retajiem gadījumiem, kad nekvalitatīva skaņa piešķir grupai aptuveni 45 % savas burvības. Grupas indīgumu palielina arī viņu nesaprašanās ar koncertu rīkotājiem – neskaitāmas reizes grupai ir palūgts pamest skatuvi, jo it kā šī mūzika vairo naidu. Reiz pat kādā Rīgas picērijā grupas uzstāšanās laikā tika atslēgta elektrība un vēl neticamāks ir tāds fakts, ka joprojām ir saglabājies video.

Tramplīni.

Netorņa neformāļi, kuri tiek saukti arī par latvju Belle And Sebastian. Spēlē ļoti melodisku popmūziku par tādām tēmām kā nejauši atrastām paciņām un tamlīdzīgiem rūķu sīkumiem. Turklāt tā nav tikai Belles un Sebastiāna cienīga kopija, bet arī shoegaze savā jaukākajā izpausmē. Tieši grupa arī min pie savām lielākajām ietekmēm Yo La Tengo, Pavement un citas vēl mazpazīstamākas amerikāņu indiāņu grupas. Kāds ārzemnieks pat apgalvoja, ka viņš nesaprot ko grupa dzied, bet viņam tas ir vienalga, jo dažreiz mūzikai primārais nav poētiskā puse.

P.S. Bonusa materiāls – Grupas no Latvijas pie kurām var uzlēkt uguņdeju trīs dienu garumā – Aurora, Bedre, Depo, Sarkanais Oktobris (iepriekšējās divas grupas tika atskaņotas arī Džona Pīla radiošovā),Sirke, Skumju Akmeņi, Satellites.lv/The Satellites, Guntars Račs.

———————————————————————————–

Vēlējos pareklemēt mūsu lapas lielākā fana gribu_hujeet jauno ūūūberblogu http://baumas.wordpress.com/ Novēlējums jaunajam censonim, lai viņš nepārtrauc hujēšanu. 😮

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: