Rokmūzikas apskati

13.03.2009.

Yeah Yeah Yeahs – It’s Blitz! (2009)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 21:58
Tags: ,

Ņujorkas jeb Lielā Ābola jeb Hipsteru Paradīzes Tualetes garāžrokeri ar trim izteiktām frāzēm, kas pauž nostāju, ka šoreiz tu kādu pis, nevis kāds piš tevi. Domājiet, ko gribat bet šeit nekādu beatiful fuck apu jums nesagaidīt. Bet ja runājam par lietu vārdu “Jā, jā, jāji”, tad grupa ir atteikusies no sava dullā garāžroka skanējumu un devusies uz jaunā un stilīgā Ņujorkas viļņa pusiAKA TV On The Radio. Rezultātā ir radīta psihadēliski deju panka plate ar pāris lieliskiem hitsingliem. Turpmāk jūs varēsiet lasīt par Salvadoru Dalī, bet Yeah Yeah Yeahs varēsiet hujīt vēlāk.

Salvadors Dalī (īstajā vārdā Salvadors Dalī i Domenečs) ir izcils spāņu gleznotājs un ievērojams sirreālisma pārstāvis. Salvadors Dalī dzimis Katalonijas Karoč, tā tagad aizspiediet savas ausis, jo tiks analizēts Jāju jaunais eļbums.

Ievadošais Zero ir fantastisks hitī-pindī, kas rauj gabalos un liek ieslēgt Eiropas Hītu Radio, vai pārliecinātos, ka tur neskan kārtējais dzīvais sets no DJ Tiesto uzstāšanās Ogres estrādē. Sekojošais Heads Will Roll ir baigais šitijs, kas savieno sevī nenormālu tehno ar Šmucāna cienīgiem folka elementiem. Tad seko pirmais atsaucnieks uz Peņu elektro ar indī-klišī ģitārām CSS Soft Shock, kas man atgādina peņu elektro tēva un māšu debijas ripuli. Tecojošie 3 skaņdarbi ir albuma virsotnes, tās liek pabeigt tā kārtīgi vairākas reizes. Runaway es galīgi neatceros, tātad tas ir kārtējais DJ Tiesto tribute skaņdarbs. Dragon Queen ir atklāts peņu elektro kopējiens, bet tāpat pietiekoši veiksmīgs, turklāt šeit bekvokālus ir iedziedājis pats Tunde Adebimpe. Noslēgums ir pietiekoši seksīgs, lai liktu zēniem un meitenēm spiegt.

Kopumējot teikšu, ka radikālā grupas stila maiņa ir nākusi Ņujorkas širziem par labu. Varbūt tas ir Deivida Siteka pirksts, kura producēšanas prasmes ir augušas ar taureņa ātrumu. Piemēram, man kā rūdītam pseido-ciniķiem, kas klausās drūmu gotisko grošu iepriekšējie albumi likās slikti, tur bija iekļauti pāris hitsingli, bet… Patiesībā šis ir pirmais grupas albums, ko es esmu dzirdējis. 😀 Teikšu tikai vienu – lielisks popalbums.

Albumam lieku 6 Guntarus no 6.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: