Rokmūzikas apskati

17.03.2009.

My Bloody Valentine – Loveless (1991)

Filed under: 1990. gadi,Indīroks,Shoegazing — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:33
Tags: ,

Turpmāk ārpusroka sadaļas entuazisma baletdejotājs Ausmkrēslis uzsāks jaunu eksperimentu, katru dienu noklausoties shoegaze stūrakmeņu My Bloody Valentine otro un līdz šim arī pēdējo albumu.

Klausoties šo albumu, tu sevi vairākkārt pieķer sevi pie domas kā viņi to dara. Grupa izmantoja visvisādas krutas metodes, par kurām dižā shoegaze AKA kropļoto ģitāru ekspertam nojausma ir tikai aptuvena. Piemēram, tremolo bārs, visādi bungu lopi un klusināti vokāli. Tas vis albumam piešķir neatkārtojamu atmosfēru, ko spēj atkārtot tikai piedzērusies kaza, kas paņēmusi rokās ģitāru un mutes ermoņikas (par to mēs tuvāk parunāsim aprīļa beigās)

Dižo lauķu muzikālās gaumes diktators “Pitchfork” ierindoja šo albumu otrajā vietā labāko deviņdesmito gadu  aiz leģendārā Radiohead darba OK Computer, pamatojot šo izvēli tikai tāpēc, ka cilvēki neatcerās trokšaino Loveless, kamēr odu Kompjūteram, kas saka OK cilvēki patērē kā maizi. Šie paši guru gurji nosauca MBV radošo virzi par Braienu Vilsonu no The Beach Boys.

Albums sākās ar griezīgo Only Shallow, kas spārda Āni tā, ka šis trokšņdarbs aizkļuva līdz pat 4. vietai Lielbrišu Singlu Čāršā. Pēc tā albums ieslīgt narkotiski trokšņainā vienkārši konceptuālā drīmijpopijāā. Līdz tas atkal uzsprāgst ar klasiskiem trokšņu rifiem. Un vispār dziesmas ir tik fantastiskas, ka F. ņemtu atpakaļ savus vārdus par to, ka Bītli ierakstīja krutāko albumu rokijpopijērij vēsturē.

Turklāt vēlējos piebilst tikai to, ka….. Skatieties video. 😮

Albumam lieku 6 U2 no 6.

Bļ, kāds U2.

Bļ, kāds U2…

2 komentāri »

  1. Gaidu rakstu par apdzērušos kazu, bļe.

    U2!!!!!!! :@:@:@

    Komentārs by gribu_hujeet — 17.03.2009. @ 23:08

  2. prescus, shitaadai huinjai ielikt 6 un pasludinaat vinjus par labaaku grupu nekaa juutuu. bono ar blici ir suuds, bet ne tik liels kaa shitais bullet for my valentine. :@

    Komentārs by Ptolemajs Georgius — 31.03.2009. @ 16:50


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: