Rokmūzikas apskati

18.03.2009.

Hot Panda – Volcano… Bloody Volcano (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:30
Tags: ,

Indie grupas panākumu atslēgas ķēdes panākumu posma galvenā smēreļļa ir skaidra katram zīdainim – tev savā nosaukumā ir jāiesaista vārds lācis vai panda. Skaidrs, ka turpmāk mēs runāsim par krutumu, bet šoreiz tiešām par krutu krutumu, nevis kaitinošu krutumu.

Kanāžu indie pop blices Hot Panda debijas ripulis atšķirībā no citām Panda grupām izceļas ar īpašu orģinalitāti, lai gan protams jāsaka, ka tomēr tas vis ir dzirdēts, bet tomēr albums pārsteidz. Neierastie instrumenti netiek izmantoti pārlieku pārspīlēti un par sajaukumu starp Igiju Popu, Supergrass un Gogol Bordello es dzirdu pirmo reizi. Visām albuma dziesmām ir milzīgs hita potenciāls. Tikai tagad ir jāgaida, kad Hot Panda no parastās Pandas ar pāris klausītājiem pārvērtīsies indie kumosiņā kurā gribēsies iekosties visi indiāņi. Un gribēsies Hot Panda saukt par 2009. gada Los Compesinos.

Albums sākas ar lielisko divdaļīgo Cold Hands/Chapped Lips, kas tiek papildināts ar jauku ksilofona solo. Pēc šīs dziesmas albums ienes sevī septiņdesmito gadu vēsmas, jo sekojošajās dziesmās tiek izmantotas šķiet, ka autentiskas elektriskās ērģelītes, kas ir ražotas tajos laikos, kad Kīts Emersons izvaroja ērģeles. Albuma gultne izmainās un dziesma Sweet Sweet Sweet ir lipīgākais albuma skaņdarbs, bet tas nepiedāvā neko intresantu. Holes sākās kā pārākais indie kantrī gabals un tā arī tas noslēdzas. Gold Star Swimmer ir labākā albuma dziesma. Griezīgs ģitāras rifs, Merkurīreviskijholisks zāģis un pušamais orķestris izvelk šo skaņdarbu. O, Minoa ir instrumentāla atkāpīte ar ērģelītm un akordeona solo. Tā pat turpina pulsēt Chinatown Bus, bet Bullhorn Romance atkal pārsteidz tipisks Hot Panda skaņdarbs, bet ar vecās labās ķemītes solo beigās. Sexual Frustration ir solīds noslēgums šim albumam.

Albuma galvenais mīnuss ir lielisku melodiju trūkums, kas šādam tipiskam indie pop ierakstam ir gaužām nepiedodami, bet to tīri labi kompensē savdabīgo intstrumentu izmantošana. Albums nav slikts, nav arī labs, un nav tik liels sūds kā  Bon Džovi veltījumu nārām, bet tas ir patīkams jaunatklājums man.

Albumam lieku 3,5 panžus no 6.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: