Rokmūzikas apskati

19.03.2009.

Dzelzs vilks – Uijā uijā nikni vilki (2008)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Folkroks — Jānis @ 21:42
Tags: ,

Dzelzs vilks vienmēr pieturas pie sava smagā skanējuma, tomēr dziesmas var krasi atšķirties. Piemēram, “Ļauj man tevi” un “Tev oranži mati” skan tā, it kā tās būtu divu dažādu grupu dziesmas. Paskatīsimes, vai arī viņu svaigākajā ierakstā ir manāmas tādas atšķirības. 

Albums sākas ar “Klusiet jauni, klusiet veci”. Sākumā izklausās diezgan līdzīga nesen klausītajam “Lūzerblūzam”, tomēr sākot ar piedziedājumu šī sajūta pazūd. Albums turpinās ar “Lietiņš lija Jāņu nakti”. Mazliet vieglāka dziesma un man pašam arī vairāk patīk. Albuma tituldziesma ir viena no labākajām Latvijas dziesmām pēdējo gadu laikā. Tajā nav nekādas dziļās domas (kā jau vairumam dziesmu), bet tāpat tā ir ļoti laba. “Lai māsiņa nemaldās” sākotnēji izklausās pēc kautkādas franču blūza/džeza dziesmas. Vēlāk tā nekļūst diži labāka, tomēr nav arī sliktākais, kas var būt. “Melni kraukļi” ir kārtējā neenerģiskā dziesma, gribas vairāk vecā Dzelzs vilka. Piedziedājums gan bija kaut cik labs.

Manis improvizētā (iedalījuma, nevis mūzikas ziņā) otrā albuma puse sākas ar “Jānīt’s kannu sastīpoja”. Kaut kas daudz labāks, tomēr joprojām tiek ieturēts albuma stils un šādas dziesmas varētu pat izmantot tautas deju pavadījumam. “Maza mana līgaviņa” ir kaut kas īsteni kokliski seksīgs ar psihodēlisku mērci. Gardi. Bez ironijas, laba dziesma. “Raganiņa bubināja” ir atgriešanās pie tituldziesmas, turklāt veiksmīga. “Riekstiņi” turpina labo dziesmu sēriju. “Vēja māte” ir kārtējā nopietnā dziesma, tomēr šoreiz tas izklausās labi. Albums noslēdzas ar “Mēnestiņš nakti brauca”. Diemžēl albums ir nepareizi sakārtots, jo labākajām dziesmām bija jābūt pašās beigās, tad būtu labāks iespaids.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšs

Kāds ir pirmais cīņas kluba likums?

Advertisements

1 komentārs »

  1. Nezinu, man tā folkloras būšana galīgi nevelk.

    Komentārs by gribu_hujeet — 19.03.2009. @ 22:43


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: