Rokmūzikas apskati

20.03.2009.

Asobi Seksu – Hush (2009)

Filed under: 2000. gadi,Shoegazing — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:55
Tags: ,

Šoreiz mēs nerunāsim par japāņu meiteni kam patīk lēts sekss, bet gan par ņūgeizeru lepnumu hipnotisko duetu no Ņujorkas (atkal Ņujorka) Asobi Seksu.

Albums diemžēl nav saņēmis īpaši mīlīgus vērtējumus no kritiķiem, varbūt pie vainas ir atsvešināšanās no shoegaze trokšņainu, pievēršoties sapņainajai popmūzikai. Lai vai ko domātu kritiķi, es uzskatu, ka Asobi Seksu ar japāņu izcelsmes līderi Yuki Chikudate priekšgalā ir radījuši ļoti labu dream pop ierakstu. Piemēram, ievadošais Layers atstāj tikpat hipnotisku un relaksējošu iespaidu kā Slowdive jeb Lēnais Niriens šedevrs Souvlaki (jā, es zinu, ka iepriekš izteicos ne īpaši glaimojoši par Slowdive, bet domas dažreiz mainās) ievadošais skaņdarbs Allison. Arī pārējie skaņdarbi ar seksīgām ērģelītēm, shoegaziskām gičām fonā, Yuki hipnotisko dziedājumu rada sirreālu noskaņu. Piemēram, lieliskais Gliss, kas ir nedaudz naivs kartupeļu cietinātājums spēj nomierināt daydreaming frīku nervus līdz kāda koku sakņu līmenim. Vēl var izcelt aktīvo Sunshower ar astoņdesmito gadu cienīgiem belzieniem pa ģitāras stīgām piedziedājuma laikā. Pēc ambienti japāniskā Risky And Shine sākas vēl viens spārdītājs In The Sky atkal ar ģitāras uzsitieniem, seksīgiem taustiņiem un bungām. Arī pārejie skaņdarbi neatpaliek no minētajiem darbiem.

Kā mīnusu varbūt var minēt dīvaino albumu koncepciju, tas tā netiek īsti pabeigts. Noklausoties Blind Little Rain neliekas, ka albums ir beidzies, bet grupas producents Kriss Zeins nolēma, ka neesošās albuma beigas var izglābt ambientāls skitiņš. Bet tas izklausījās neveikli un liekas, ka albumam vajag vēl vismaz vienu skaņdarbu. Bet tomēr maģiskā Yuki balss ar infantilajām ģitārām un ērģelītēm rada lielisku noskaņu. Domāju ka dream pop ir kā radīts Asobi Seksu un labu albumu mēs no viņiem varam sagaidīt tuvākā vai tālākā nākotnē.

Albumam lieku 4 zarus no 6.

Advertisements

3 komentāri »

  1. čava!forši ka pievērs uzmanību šādām grupām.man cd patika -labākais no viņu trim.es jau savā raidījumā šos 2003.g. laidu.par šo cd stāstīšu 28.03.2009 (Dievisķās Balsis).varbūt tu zini ko interesantu no shoegaze,ko es nezinu -raksti.

    Komentārs by Ivars Blūms — 23.03.2009. @ 17:34

  2. Neesmu pieredzējis shoegaze tēvainis, klausos šo žanru relatīvi nesen. Tādēļ visticamāk, ka neko, kas tev nebūtu zināms es visticamāk nezinu.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 23.03.2009. @ 17:54

  3. Izklausās nopietni.

    Komentārs by gribu_hujeet — 24.03.2009. @ 20:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: