Rokmūzikas apskati

20.03.2009.

Double Faced Eels – Kurš gribēja nogalināt Džūliju? Nezinu, bet trāpija mums (2007)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Garāžroks — Jānis @ 22:22
Tags: ,

Man sāk aptrūkties ideju, tāpēc piedāvāju jums manu viedokli par Double Faced Eels.

Par grupu neko daudz nezinu, par albumu ne tik. Tas sākas ar dziesmu “Dagmāra”. MTV Latvija pirmsākumos šīs dziesmas videoklips tika ļoti bieži rādīts (tad man nebija labāku mūzikas kanālu). Grūti iedalīt kādā konkrētā žanrā. Varētu būt post-punk revival vai garāžroks, bet tas ir pārāk meinstrīms, tāpēc teikšu alternatīvais roks (ak, cik nenoteikti). Albums turpinās ar dziesmu “Radio”. Šī dziesma ir angliski (cik zinu, arī Dagmāra bija ierakstīta trijās versijās – latviešu, angļu un krievu). Prieks, ka akcents negriež ausīs un arī par dziesmu +1. Albums gan lielākoties ir latviski un trešā dziesma “Prāts un sirds” nav izņēmums. Tā ir viena no lēnajām dziesmām, kuras ir katrā roka albumā, un kuras riktīgajiem Kaļiņingradas garāžpankiem ir kā reklāmas pauzes – uzvāra tēju, uzēd desmaizi un gaida albuma “atsākšanos”. Ja par to neuzskata piedziedājumu, tad vēl ir dziesma “Dārza rūķis”, kuras sākums ir nenoteikts un grūti teikt, vai tā būs vēl viena monotona dziesma vai tomēr interesanta. Tomēr tā ir interesanta. +1. Albums turpinās ar vienu no slavenākajām grupas dziesmām, “Salda dzīve ievārījumā”. Izklausās kā 1960. gadu pops. Derētu Eirovīzijai. Melodija arī škiet dzirdēta. Šī dziesma maina manu viedokli par šo grupu (sīkāk pastāstīšu nobeigumā). Man gan nepatika pārrāvums dziesmas vidū (lieks), bet tas nekas. Vistuvāk tituldziesmai, šķiet, ir dziesma “Džūlija”. Vēl viena laba dziesma un ceru, ka mani negaida nepatīkams pārsteigums ideju trūkuma formā otrajā albuma pusē. Septītā dziesma ir Intro (Kick Out the Jams), otrā un pēdējā angliskā dziesma albumā. Izklausās pēc veltījuma 1970. un 1980. gadu smagajam rokam/metālam.

Otrā puse sākas ar “Normunds negrib palaisties”. Par dziesmu to diez vai sauc paši DFE dalībnieki. 21 sekundes gara vaidēšana. Tam gan seko “Konfekte”, kārtējā tipiskā grupas dziesma. Dziesma par konfekti un košanu ribās. Dziesma “Šarmants vīrs” ir salīdzinoši lēna, bet grupa pieturas pie stila. Mazliet izklausās pēc amerikāņu tik iecienītā poppanka, bet cenšos savu sirdsapziņu apklusināt. “Mīlestība” ir akustiska dziesma par karu. Labi, labi, par mīlestību. “Himna” ir “The Hives” stila dziesma un nav nemaz tik grūti iedomāties šo dziesmu ar Pelles Almkvista vokālu. Tēma gan nav raksturīga “haiviem”, bet tas nekas. “Kefīrs” ir kārtējā DFE stila dziesma. Par tēmu man, cerams, nav jāstāsta. Albums noslēdzas ar dziesmu “Dakteris”. Šķiet, kāda amerikāņu grupa spēlēja līdzīgas dziesmas, bet nevaru nosaukt, tādad tas nav noticis.

Solīto nobeigumu? Man agrāk šķita, ka Double Faced Eels ir tādi paši pozeri kā The Killers savā jaunākajā albumā un izliekas par indīroka gigantiem, lai gan nu jau nav nekas vairāk par popsūdiem ar ģitārām. Esmu kļūdījies – tā ir ļoti laba grupa un gaidīšu, ko jaunu tā laidīs klajā.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Es nu iešu uz savu ievārījuma baseinu.

Advertisements

3 komentāri »

 1. Come on, Spīd. Es esmu šīs lapas āksts, varēji vismaz smieklīgāk uzrakstīt. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.03.2009. @ 00:38

 2. Tu pat nezini, cik nopietni tas bija domāts 😦

  Komentārs by Raitis F. Ātrais — 21.03.2009. @ 11:29

 3. Spīd, nebiedē lūdzu.

  Pat Preiļu house šito drātē pušu.

  Komentārs by gribu_hujeet — 21.03.2009. @ 12:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: