Rokmūzikas apskati

23.03.2009.

The Who – Who’s Next (1971)

Filed under: 1970. gadi,Smagais roks — Jānis @ 19:48
Tags: ,

The Who ir viena no tām grupām, kuras es esmu sev atklājis relatīvi nesen. Tomēr esmu paspējis noklausīties vairākus šīs grupas albumus un esmu lasījis viedokli, ka Who’s Next ir labākais, ko grupa ir spējusi uztaisīt. Pārbaudīšu, vai tā ir taisnība.

Albums sākas ar “Baba O’Riley”. CSI Ņujorkas fani šo dziesmu labi zina, jo tā ir tituldziesma (arī pārējās CSI dziesmas ir The Who spēlētas). Laba taustiņu spēle (melotrons?) un arī kopumā laba dziesma. Šī ir viena no daudzajām šī albuma dziesmām, kuras bija plānots iekļaut grupas rokoperā “Lifehouse” (projekts netika pabeigts, lielākā daļa dziesmu tika izdotas nākamajos albumos vai visādos būtlegos). Tam seko dziesma “Bargain”. Tā ir viena no The Who raksturigākajām dziesmām. “Love Ain’t For Keeping” izklausās pēc neveiksmīga Aerosmith eksperimenta. “My Wife” ir diezgan laba, bet ne izcila dziesma. “The Song is Over” ir vienkāršs klavieru roks. Patīkama pārmaiņa pēc grupas pārmērīgajiem centieniem veidot überroku.

Albuma otrā puse sākas ar “Getting in Tune”. Viena no manām mīļākajām “The Who” dziesmām. Albuma septītās dziesmas nosaukums ir “Going Mobile”. Tā ir folkroķīga dziesma par “kļūšanu mobilam”. Nē, es nepārpratu. Tolaik mobilo telefonu nebija, tomēr tagad tas varētu kļūt par jauno LMT džinglu (aizvietojot Always Look on the Bright Side of Life). Priekšpēdējā dziesma ir “Behind Blue Eyes”. Pārāk bēdīga dziesma un tās priekšstatu man krietni pabojāja “Limp Bizkit” versija, ko es savulaik dzirdēju kā pirmo. Iespējams, ja es nebūtu dzirdējis tās šausmas, nebūtu tik negatīvi noskaņots. Albumu noslēdz episkā “Won’t Get Fooled Again”. Izcila dziesma, bet dzīvajā tas ir vienkārši OMFG ku labi. Starp citu, CSI Maiami tituldziesma.

Dodu albumam 9,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspuse

Visu laiku labākā politiskā protesta dziesma. Dzīvajā!

Advertisements

1 komentārs »

  1. […] a Riot” ir īsta koncertu dziesma, tāpat kā “Won’t Get Fooled Again” (no “The Who” repertuāra), tomēr arī studijas versija nav smādējama. “Modern Way” ir iepriekš nedzirdēta […]

    Pingback by Kaiser Chiefs - Employment (2005) « Rokmūzikas apskati — 07.05.2009. @ 21:51


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: