Rokmūzikas apskati

24.03.2009.

Anonīmā Museiķa Otulatorisma Diskogrāfiskums

Filed under: 1990. gadi,2000. gadi,Progresīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:43
Tags: ,

Trīs brišu sņabjdari no (vismaz līdz 1990. gadam) jaukās pilsēteles Teignmautas radīja 4 albumus, tā ļaujot cilvēkiem ar rūdītām ausīm saslimst ar neārstējamu ļaunu tūsku, turklāt ciešs netikai ausis. Jo cilvēkiem, kam šie pseido-proga stiļigas nepatīk nākās ciest no pārmetumiem pret rūdītām/rūdītiem skrīmiķmuseiķiem, kas katra otrā vārda galā piesienās, ka tu esi rūdīts gejs, kas runājot neliek komatus. Kā jau lasījošais subjekts noprot šis būs turpinājums, leģendārajam rakstam par Mailiju.

Muse – Showbiz (1999)

Radiohead, radioheadz, skan kā sūdīgs rādiogalvis u.t.t. Tādi viedokļi izskanēja par brišu brašuļu debijas albumu Showbiz. Tas protams pats par sevi ir milzīgs ļaunums, jo grupai ir jāskan kā grupai nevis kā kādai citai grupai. Bet tomēr šo gribas saukt par vienu no krutākajiem albumiem, jo šeit grupa nav kā primāro uzdevumu atstājusi savu muzikālo talantu (lasīt pimpju) atrādīšanu, bet gan tomēr iekļāvusi pāris sakarīgus gabalus. Neviens skaņdarbs neskan nepieklājīgi pretīgi episki un tāds seksīgais valsītis kā Uno ir viens no maniem mīļākajiem Muse skaņiem. Nav slikti, bet nav arī labi.

Albumam lieku 3 radiogalvšus no 6.

Muse – Origin of Symmestry (2001)

Iespējams labākais Muse albums, kas kaut nedaudz pievienojas progresīvā roka lielumaugstumiem, kā Kīta Emersona ērģeļu drāzšana un seriāls par Hannu Montanu. Albums ir ahujenij progresīvs, pietiekoši roķīgs, episks, bet ne uzmācoši episks. Turklāt šeit pat ir pāris labas dziesmas, kā New Born, Plu In Baby ar nosperto basa līniju no franču elektroniķu Air skaņdarba par ķermenīgo puiku un Darkshines, un pārējās arī nav kaut kādas sūda adatas. Bet protams kā jau noprotat albumam es nevaru ielikt superaugstu vērtējumu, tādēļ nāksies iztikt ar sūda četrinieku, kas pasaules pārvērtētākajai grupai ir superaugsts vērtējums.

Albumam lieku 4 sūda kokus, kuru nosaukumus neintelektuālis, tātad ne progresīvā roka frīks no 6.

Muse – Absolution ( 2003)

Ja es tajā laikā, kad šis albums iznāca, klausītos Muse un nebūtu maģisko tripojumu sācis ar šo visu laiku iemīļotāko Muse albumu grupas fanātu rindās, tad man liktos, ka normāla grupele ir pārdevusies par labu snobiskumam un apokaliptiskumam. Kā jau noprotat šis albums smagi iesūkā, protams ne jau tik traki kā pēdējais Ringo Stāra šedevrs vai jebkurš Bon Džovi sacerējums par to, ka par roka pakaļu ir būt krutāk nekā par poppakaļu, lai gan šajā gadījumā atšķirība nav nekāda. Albums ir konceptuāls – par to es lieku vienu balli un par dziesmu ar nosaukumu Time is running out, kas ir visu laiku lielākais Muse hits dodu otru balli.

Albumam lieku 2 apokalipses nezvērus no 6.

Muse – Black Holes and revelations (2006)

O FĀĀK šī albuma apraksts pat sūkā, kur nu vēl tā klausāmais materiāls. Turklāt tā pretīga kontracepcijas metode (laikam šoreiz Metjū nolēma drāzties bez prezervatīva), ka visi krutākie lielākie masējošākie skaņi ir izkārtoti albuma sākumā. Ievadošais Take A Bow ir vienkārši histēriski smieklīgs tehno progresīvuķs, kas no sākuma izraisa smieklu lēkmi, bet jau pēc minūtes pāraug šausmu lēkmē. Sekojošais Starlight ir normāls popgabals, kas spēj aizkustināt par Britniju. Supermassive Black Hole AKA supersmagais melnais caurums ir biogrāfisks mūsdienu ritmblūza rokskaņdarbs par kādu zēnu vārdā Metjū. Pārējais albuma materiāls ir ķipa Absolution garlaicīgums, tehno progresīvo roku, itāļu disko skaņām un Depeche Mode sūkāšanas samaisījums. Varbūt atskaitot lielisko Invincible, kas ir labākais, ko Muse ir radījuši un Knights Of Cydonia, kas ir episks disko, bļ. Bet tā vispār albums ir pārākais sūds.

Albumam lieku 1 pinkfloidus no 6

5 komentāri »

 1. Lieliska literatūra.

  Zinu pāris cilvēkus, kas plēsīs dirsu pušu, lasot šīs rindas, bļe.

  Komentārs by gribu_hujeet — 24.03.2009. @ 20:29

 2. Un kā ar “Sing for absolution”? 🙂 Un kur varu atrast tā teikt līdzīgās grupas, baigi patīk šis mākslinieks.

  Komentārs by Kaspars — 24.03.2009. @ 20:38

 3. Līdzīgais mākslinieks ir Elviss Preslijs. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 24.03.2009. @ 20:44

 4. Elviss Preslijs nemāk tā čīkstēt kā Bļelamijs.

  Komentārs by gribu_hujeet — 24.03.2009. @ 22:44

 5. reiz noleemu noklausiities vienu muse gabalu… taalaak vairs neko neteikshu. :@

  Komentārs by Ptolemajs Georgius — 31.03.2009. @ 16:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: