Rokmūzikas apskati

26.03.2009.

Public Image Ltd. – Metal Box (1979)

Filed under: 1970. gadi,Pankroks,Ārtroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 18:58
Tags: ,

Paņku tēvu The Sex Pistols pelnu grupas Public Image Ltd. otrais studijas albums ir īsts ārtroķīgā pankroka vai pankrocīgā ārtroka meistardarbs. Tas nozīmē tikai vienu Ausmkrēslis Pļļļļ sācis jaunu rakstu sēriju, kuras galvenais uzdevums ir apskatīt dižākos intelektuālā paņķa ierakstus, kas radušies pagājušā gadsimtā. Kā jau noprotat šoreiz mēs runāsim par Green Day.

Avangarda panķroķeriem ar dižo amerikāņu koledztirliņu few chords pseido-pirdienu raisītajiem, kas izraisa vēdergraizes pret vārdiem “Fuck Bush” un liek atcerēties par to, ka sekss ar krūmiem nav īpaši veselīgs tavu nervu veselībai. OK, novirzīties no tēmas es māku, bet šoreiz es runāšu par unikālo skaņu jūkli, kas iesaiņots jaukā metāla kastē.

Pēc iepriekšējā eposa, kur bijušais sapuveņu karalis Džonijs Rotens atcerējās, ka viņu taču sauc Džons Laidons un tas, ka Sex Pistols ir tikai panku bekstrīt bois. Iedziedāja 8 gardarbus par skaļi izdrāztām tēmām. Džonijs nolēma, ka viņa artistiskumam ir jāaug un kopā ar Kītu Leveinu un Džā Voblu jāieraksta unikāliskuma unikums, kas pēc 30 gadiem liks hujēt tādiem monstriem kā Pitchfork (19. vieta starp labākajiem astoņdesmito gadu albumiem), Rolling Stones (469. labākais albums mūzikas vēsturē) un eRokam (atteikšanās no prosta sešinieka likšanas) Unikāls ir Džona kapeniskais vokāls, Mistera Džā dabiskā regeja ietekmētās basa līnijas un Kīta metāliskās ģitāru partijas un vienkārši seksīgās spēles ar taustiņiem. Tas kopā rada abstraktu noskaņu. Bet tagad parunāsim par albuma dziesmām.

Albums iesākas ar Albatross dziesmu, kas savā garumā iespējams varētu ielīst arī grupas pirmajā albumā. Seko Džoidivizionīgi publikimidžīgas Memories, kur savu operdziedātāja talantu parāda pasaulē unikālākā vokāla īpašnieks Džonijs Rotens, turklāt pa vidu skan seksīgi hipnotisks ģitāras rifs. “Nāves disko” ir vienīgais singls no šī albuma, kas ieguva pat augsto 20. vietu brišu topā. Pop Tones ir vēl viens episkais dzejas lasījums. Careering ir īsts gaisa disko, bet No Birds ir grupai tipisks paņķis. Intresants ir vēl vilcieniski industriālais šupuļdziesmis Bad Baby – pavisam noteikti mans mīļākais albuma skaņdarbs. Principā pārējie skaņdarbi arī ir meistardarbi, bet tos es atstāju citu tirliņu ziņā.

Pēc albuma noklausīšanās dziesmas iesēžas prātā uz ilgu laiku un no tā tik viegli netiek laukā. Unikāli, bļ. Bet tomēr līdz pilnam vērtējumam kaut kas pietrūkst, tādēļ…

Albumam lieku 5,5 metālkārbjus no 6.

Nāves disko, bļ.

Advertisements

1 komentārs »

  1. reti garlaiciigs albums. aizmigu jau pirmaas dziesmas viduu…

    Komentārs by Ptolemajs Georgius — 31.03.2009. @ 16:39


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: