Rokmūzikas apskati

27.03.2009.

Love – Forever Changes (1967)

Filed under: 1960. gadi,Barokpops,Psihodēliskais roks — Jānis @ 21:43
Tags: ,

Pirms šī lapa tika izveidota, mēs ar Ausmkrēsli diskutējām par vērtēšanas sistēmu (es biju pārliecināts, ka viņš arī to izmantos, citādi jau nediskutētu). Viņš piebilda, ka 10 zvaigznes jādod tikai roka šedevriem un, lai kaut kādi “Forever Changes” tik daudz nesaņemtu. 

Nu jau ir pagājis kāds mēnesis, pat vairāk. Domājot, ko no dzirdētām grupām vēl neesmu apskatījis, konstatēju, ka neesmu publicējis savu viedokli par “Love”. Albums sākas ar “Alone Again Or”. Slavenākā grupas dziesma. Diezgan laba, bet ne izcila (komentāros ierakstiet alternatīvu šim nodrāztajam teicienam). Albuma otrā dziesma ir “A House is Not a Motel”. Izklausās kā bītlu daiļrade ap 1965. gadu. “Andmoreagain” ir līdzīga pirmajai albuma dziesmai. “The Daily Planet” ir folkroka dziesma ar lipīgu piedziedājumu. Albuma piektā dziesma ir “Old Man”. Albuma pirmo pusi noslēdz (vismaz tā man šķiet, nezinu, kur beidzas pirmā un kur sākas otrā puse) “The Red Telephone”. Šī ir albuma galvenā, nopietnā dziesma (skat. manus izdomājumus iepriekšējos apskatos). Apmēram kā Veidenbauma dzeja. Ironija un pesimisms.

Albuma otrā puse sākas ar “Maybe the People Would Be the Times or Between Clark and Hilldale”. Nosaukuma garums kaitina, toties te ir jauks rifs. “Live and Let Live” ir otra garākā albuma dziesma. Man gan tā ne pārāk patīk, par spīti tam, ka tajā ir vairāk roka nekā pārējā albumā paņemtā kopā. “The Good Humor Man He Sees Everything Like This” ir kārtējā barokpopa himna, kuru jau tā šajā albumā netrūkst. “Bummer in the Summer” ir īsa un ātra folkroka dziesma, man patīk. Albumu noslēdz “You Set the Scene”. Nav dižas atšķirības no pārējām albuma dziesmām.

Ko lai saka. Barokpops nav mans mīļākais roka apakšžanrs un desmit zvaigznes albums tiešām nav pelnījis, bet…

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Artūrs Lī dzied. Un vairāk, atkal.

1 komentārs »

  1. echo&bunnymen ir psihodēliskaaks par shito huinju. 😦 turklaat barokpopu klausaas tikai biitlu fanes un chaliishi, kuri sen nav dabuujushi griekju masaazhu.

    Komentārs by Ptolemajs Georgius — 31.03.2009. @ 16:43


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: