Rokmūzikas apskati

29.03.2009.

Kā pareizi aplūkot savas kurpes jeb ievadne šūgeizkõrā. 1. Daļa. Jaunaplūki.

Filed under: Muzikālie jaunumi,Shoegazing — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:11
Tags: , , , , ,

Turpmākajās iespraudnēs ar balto fonu popmūzikas dzīvnieks (turpmāk AR) aprakstīs dižāko popmūzikas žanru, kas grasās satricināt izsalkušos meža vilkus shoegaze. Sauktu arī par kurpēs blenzēju žanru. Bet visprecīzāk šo žanru apzīmē jēdziens – maigs troksnis.

Vispār parasti rakstu sērijas ir jāsāk ar īsu sava deguna garuma aprakstīšanu, un pats galvenais sākt ar pašu sākumu. Šoreiz man sanāca nedaudz savādāk, es sākšu ar tā saucamajiem jaunaplūkiem jeb new-gazeriem, t.i. grupām kas radušās pēdējā desmitgadē, ietekmējoties no lielajiem šūgeizeriem, iespējams gatavojot pasauli jaunai revolūcijai.  Un rakstu sērija ačgārnā secībā arī turpināsies – otrajā daļā es apskatīšu dižākās shoegaze laika grupas, bet trešajā daļā tās grupas, kas bija pirms kurpēs blenzēju viļņa.

A Place to Bury Strangers.

Šo grupu drīzāk gribās pieskaitīt noizroka ģimenei, bet noizroka speciālists šajā lapā ir noslēpumainais F. (viņš mani šobrīd vēro), tādēļ īsti par šīs grupas lieliskumu es neesmu objektīvi spējīgs spriest. Turklāt grupa ir izdevusi tikai vienu albumu, kas sevī savieno  kaut ko no grupas lielākās ietekmes Jesus And Mary Chain radītā trokšņu rokenrola un dejiskajiem ritmiem, kaut ko līdzīgu kā dažubrīd rādīja My Bloody Valentine savā albumā Loveless. Lai vai kā divi skaņdarbi To Fix the Gash in Your Head un I Know I’ll See You ir vairāk nekā izdevušies.  Turklāt vēl vēlējos piemetināt faktu par to, ka grupas līderis strādā ģitāru effektu razošanas uzņēmumā, tātad tas nozīmē, to ka grupa var nedaudz ietaupīt.

M83.

Šobrīd redzamākā new-gaze viļņa grupa, kas savu žanru ir pacēlusi bezmazvai EHR līmenī. Tādi skaņdarbī no pagājušā gada albuma Saturday=Youth, ko var uzskatīt kā odu pusaudžu gadiem un jaunieskaņotu skaņu celiņu filmai par Doniju Darko, kā Graveyard Girl un Kim & Jessie spēja aizkustināt ikviena sirdi. Būtībā M83 no sākuma bija solīds sintezātoršūgeiz duets no Francijas, bet tad Nikolas Fromažū nolēma atstāt vienu savu kolēģi Entoniju Gonzalesu, kas tomēr nedaudz viltoto shoegaze karognešu skanējumu Before The Dawn Heals Up un Saturday=Youth tomēr ir nedaudz vājāki albumi nekā Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts, kurā vēl piedalījās maģiskais Misters Fromažū.

Serena Maneesh.

Norvēģu ņūgeizeru duets piedāvā indīgu šūgeizu, kas dažreiz pārvēršas nevaldāmā trokšņu eksperimentā. Grupu var uzskatīt par popsīgāku Sonic Youth. Līdzīgi kā Sonic Youth, šeit basu spēlē un dažreiz ko uzdzied garkājaina blondīne. No vienīgā grupas albuma vēlos izcelt balāžīgo Her Name Is Suicide, veltījumu dižajai kurpēs blenzēju mīlestībai pret Muse Sapphire Eyes un ievadošo popsu Drain Cosmetics.  Šis albums lieliski parāda sen zināmo patiesību, ka norvēģi ir izsenis slaveni ar savām metāla rūpnīcām, glemrocīgo glemroku un čilautīgo mājmūziku.

1 komentārs »

  1. izskataas jau kruti, bet kruts ir tikai Frenks Sinatra. :@ shoegaze sūkā…

    Komentārs by Ptolemajs Georgius — 31.03.2009. @ 16:41


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: