Rokmūzikas apskati

31.03.2009.

Bauhaus – Mask (1981)

Filed under: 1980. gadi,Eksperimentālais roks,Pankroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 17:29
Tags: ,

Par gotiskā roka karaļiem dēvetajam Pītera Mērfija, Deivida Džeja, Kevina Heskinsa un Daniela Eša vokāli instrumentālajam kolektīvam no tumšās pilsētas Northamptonas Bauhaus nācās krietni saņemties, izdarīt 56 presītes un piedalīties klasiskajā grieķu olimpiādē, lai ierakstītu kaut cik pieņemamu albumu, jo atzīsimies. Bauhaus vien tādi gotiskā roka klauni vien ir, no viņu radītās mūzikas ir bail tikai maziem bērniem un suņiem.

Kādēļ tā? Grupa ir vienkārši šausminoši pretīga – Daniels Ešs ar savu pretīgo frizūru izskatās pēc astoņdesmito gadu gota, bet Pītera Mērfija izskats ir vienkārši atbaidošs. Bet par grupas mūziku es runāšu nākamajā rindkopā.

Albums iesākas ar dziesmu Hair Of Dog, kas vienkārši sūkā. Pīters imitē suņa riešanu, bet pārējie grupas dalībnieki atklāti parāda, ka viņi neprot spēlēt savus instrumentus. The Passion of Lovers pirmā sekunde pārsteidz, bet tad šī dziesma pārvēršas tipiskā gotu gabalā. Of Lillies and Remains ienīst visi goti, jo tā dziesma ir vienkārši ļauna. Dancing neliek tev dejot, tātad tā atkal sūkā. 😦 Vai kas jel var izglābt šo sūkājošo albumu?

Hollow Hills mēģina to darīt, bet dziesma ir tikai viduvēja. Kick in the Eye ir pilnīgs mēsls, to pat atzītu Ausmkrēslis. In Fear of Fear man atgādina daudz seksīgus mirkļus, tātad tā ir labākā albuma dziesma, bet diem žēl es to nenoklausījos otreiz. Muscle in Plastic ir īsta emo himna, bet abi noslēdzošie eposi trīs minūšu garumā noslēdz jauku moku ciklu.

Atzīšos, lai gan albumā iekļautās dziesmas ir sūds, bet tomēr kopumā tas atstāj pietiekošo seksīgu iespaidu.

Albumam lieku 9 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_sm

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: