Rokmūzikas apskati

31.03.2009.

Kārlis Kazāks – Uz Manām Plaukstām (2008)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks — normens @ 19:25
Tags: ,

Bijušais Oceanfall līderis ir beidzot radījis savas dziesmas. Un tās arī šoreiz apskatīšu.

Neilgi pirms Ziemassvētkiem Kārlis mums visiem sarūpēja lielisku dāvanu – tika paziņots, ka jebkurš interesents bez maksas varēs iegūt vienu no 1000 plates kopijām Upes veikalā. Arī man bija tā laime iegūt ripuli (jāuzteic arī tā vizuālais noformējums), bet tie, kas nepaspēja, var to lejuplādēt adresē kazaks.lv Tiešām iesaku to izdarīt! Bet nu ķeršos pie albuma apskata.

Disks sākas ar Nekur – instrumentālu skaņdarbu, kurā savijas skaista ģitārspēle ar sintezatoru, kopā radot grūti aprakstāmu noskaņu. Tā it kā ir depresīva, bet tajā pat laikā mierīga, skaista. Dziesma Ceturtais Jūlijs atkal ir pilna ar akustiskās ģitāras, elektriskās ģitāras, un klusu bungu skaņām. Kārlim šeit ir izdevies radīt vienkārši burvīgu pavasara noskaņu! Pēc tam sekojošā kompozīcija Ūdens rada kārtējo iztēles gleznu – šoreiz tā tiešām izklausās pēc ašas kalnu upes, kurā ir krāces un tamlīdzīgas lietas. Vēl vēlos uzsvērt, ka te ir dzirdami labi vārdi, tie piestāv mūzikai.

Sieviete Tev jau ir daudz klusāks, vienkāršāks skaņdarbs. Lai gan diezgan vienmuļa, tomēr visādā ziņā patīkama dziesma. Cunami, kas seko pēc tam, atkal ir kā patīkama pārmaiņa – tajā ir sadzirdami vairāk instrumenti, kā iepriekšējās dziesmās, tajā ir ātrāks temps. Jāatzīst, ka pirmais albuma singls man šķiet ļoti spēcīgs gabals, un ļoti patīk. Sestā dziesma Piedots Tiek Tik Daudz ir līdz šim pozitīvākā dziesma. Tā ir priecīga, un ļoti jauka. Prieks dzirdēt, cik interesanti te izklausās sintezators, lieliski iederas skaņdarbā.

Nekad ir otrā pilnībā instrumentālā dziesma, taču, manuprāt, labāka par Nekur. Tā sākas ar lēnām un klusām ģitāras skaņām, tad pievienojas bungas un citi instrumenti. Astotā dziesma Es Esmu Stāsts ir ļoti vienmuļa, visu laiku atkārtojas viens un tas pats instrumentālais gabaliņš, taču tas ir ļoti patīkams, jauks.

Kompozīcijas Rīts Ir Neparasts sākums man nedaudz atgādina Gorana Goras dziesmas Swim, Robert, Swim, sākumu, taču tā šķiet tikai sākumā. Tālāk seko ļoti jauka un priecīga dziesma. Nākamā dziesma – Tu Neguli – ir, šķiet, lielākais Kazāka hīts. Šī lēnā kompozīcija, kurā piedalās arī Māra Upmale no Astro‘n’out, ir, manuprāt, teju vai ideāla romantiskā dziesma – ne ko pielikt, ne atņemt.

Pēc skaistās Tu Neguli seko noslēdzošais skaņdarbs – Sniegs. Trešais singls no šī diska ir kārtējā sajūtu dziesma – tajā ir ļoti skaisti vārdi, un mūzika. Dziesma tiešām ir piemērota sniegotai dienai, vismaz man tā šķita bezgalīgi skaista, kad reiz tā atskanēja manā iPodā, kad visapkārt bira baltas pārslas.

Pirms izlieku atzīmi, jāsaka, ka Uz Manām Plaukstām ir ļoti vienkāršs, bet labs sajūtu albums. Ja patīk šāda veida mūzika, tad tas noteikti jādzird, ja tomēr nepārāk, tad arī var mēģināt paklausīties – domāju, ka katrs šeit atradīs kaut ko savu!

Dodu albumam 8 no 10 zvaigznēm.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Šoreiz neielikšu nevienu atsvišķu dziesmu, bet gan piedāvāju visu albumu. http://www.kazaks.lv/muzic.htm

1 komentārs »

  1. […] kā vienmēr būs līmenī, galvenokārt, spēlējot dziesmas no sava līdz šim vienīgā albuma Uz Manām Plaukstām. Visi, kas līdz Kazāka uzstāšanās laikam vēl būs spējīgi to izdarīt, […]

    Pingback by Ko noteikti jādzird Positivus AB? « Rokmūzikas apskati — 20.07.2009. @ 10:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: