Rokmūzikas apskati

31.03.2009.

Syd Barrett – The Madcap Laughs (1970)

Filed under: 1970. gadi,Folkroks,Psihodēliskais roks — Jānis @ 20:54
Tags: ,

Sids Barets bija viens no tiem mūziķiem, ko sev atklāju last.fm pēdējās dienās. Nav tā, ka nebiju par viņu dzirdējis, bet interesējies gan nebiju.

Albums sākas ar “Terrapin”. Psihodēliska dziesma, kas neizklausās pēc Pink Floyd būtlega. Man patīk noskaņa. Ja ir kāds, kas mācēja veidot un spēlēt lēnas dziesmas, tad tas ir tieši Sids Barets. Vienīgais, kas man nepatīk, ir dziesmas garums. Piecas minūtes ir par daudz. “No Good Trying” ir roķīgāka dziesma. Diezgan vienkārša un minimālistiska, bet lieliska. “Love You” ir vēl viena mīlas dziesma, kas izklausās kā Preslijs ar hēliju piepildītā telpā vieglā narkotiku reibumā. Bet tas ir labāk nekā Preslijs bez specefektiem. “No Man’s Land” ne pārāk atšķiras no pirmajām dziesmām, bet, tā kā man vēl ir labs garastāvoklis (jo mūzika laba), es neiebilstu. “Dark Globe” ir Boba Dilana cienīgs folkroka gabals. “Here I Go” ir gabals, kurā visu psihodēlisko sajūtu rada tikai mazliet šķībās ģitāras skaņas. Neko daudz nevaru pateikt, jo neko daudz neatšķiras no pārējā.

Nezinu, kāpēc otrā rindkopa sākas šeit. Jebkurā gadījumā, albuma septītā dziesma ir “Octopus”. Psihodēliskais folkroks. Lipīga dziesma. “Golden Hair” ir akustiska un salīdzinoši garlaicīga dziesma. “Long Gone” kaut kas ir dzirdams no “Metallica” rifiem. Citādi vāja dziesma. “She Took a Long Cold Look” ir labāka un optimistiskāka. “Feel” ir labākā folkroka dziesma līdz šim. “If It’s In You” pirmā pusminūte ir Bareta saruna ar operatoru. Bet dziesma ir diezgan laba. Albums noslēdzas ar “Late Night”. Ne ta psihodēlija, drīzāk kaut kas indisks. Ja gaidījāt kritiku, tad šeit to nemeklējiet.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Astoņkājis, bet ne Šlesera.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Sids ir pārāk seksīgs, lai radītu labu mūziku. 😀

    Komentārs by Ptolemajs Georgius — 01.04.2009. @ 17:10


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: