Rokmūzikas apskati

01.04.2009.

Afēra – Smalki izplānotas afēras (2009)

Apmaiņā pret to, ka es slavināšu šo albumu, grupa “Afēra” ļāva man noklausīties ilgi gaidīto debijas plati “Smalki izplānotas afēras”. 

Albums sākas ar “Mary Ate a Little Lamb”. Visai smaga dziesma un šķiet, ka tiek veidots kas līdzīgs “Led Zeppelin” debijas albumam, tomēr manas aizdomas neapstiprinās, jo dziesma “Parlaments” ir kas tāds, ko pat Andrim Ērglim būtu kauns dziedāt. Izklausās, ka Anderfelds spēlēja šo dziesmu bez pārējo līdzdalības. Albums ir ļoti dažāds un “The Drums” izklausās pēc glemroka un ārtroka apkopojuma. Dziesma ir nosaukta par godu garajam bungu solo. “My Dog is a Bitch” ir pagaidām albuma vājākā dziesma, bet albums kopumā man patīk un tas ir galvenais kandidāts uz titulu “Latvijas gada albums 2009” (tas nekas, ka citus šī gada latviešu albumus neesmu dzirdējis). Tam seko dziesma “Antons”, ko kopīgi savulaik sarakstīja eSporta lietotāji. Vārdi pieklibo, bet melodija ir laba. “Alfred, Hitch and Cock” ir neliela atpūta pēc avangardiskā pankārtroka, kas dominēja pirmajās dziesmās. Šī ir mierīga dziesma ar basa solo Hendriksa izpildījumā (daudzpusīgs mākslinieks). Pirmā albuma puse noslēdzas ar dziesmu “Džeremijs no institūta”. Tā varētu dienās kļūt par neoprogresīvā roka klasiku.

Albuma otrā puse sākas ar dziesmas “Fire” kaverversiju. Šī ir garāka un tajā ir pievienoti elementi no dažām Kleptona dziesmām. “Saturday Orgasms” – dziesma kā jau jebkura Ringo Stāra dziesma. Sliktā nozīmē. “Receding Hair” ir Pink Floyd stilā ieturēta dziesma par to, ka mati nav mūžīgi (šķiet, balstīta uz patiesiem notikumiem). “Mr. Bad Guy” ir kārtējā kaverversija, bet no 20 gadus vecās versijas tā atšķiras ar to, ka tajā ir vairāk izmantota ģitāra nekā klavieres un izklausās pēc Queen skaņdarba (jo īpaši pateicoties spīdošajam Bulsaras vokālam). “Tas akmens pie koka” ir pagaidām sliktākā albuma dziesma, vienīgais labums ir tāds, ka tā ātri beidzās. “Machadaynu” ir trešā un pēdējā kaverversija. Labāk par oriģinālu jau nu bija. Albums noslēdzas ar tituldziesmu “Affair”. Avangardisks un sviestains ieraksts, skaņas inženieris laikam bija dzērumā.

Dodu albumam 6,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšstukšs

Pirmais grupas videoklips.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: