Rokmūzikas apskati

03.04.2009.

Guns N’ Roses – Chinese Democracy (2008)

Filed under: 2000. gadi,Smagais roks — Jānis @ 20:22
Tags: ,

Šodien apskatīšu vienu no visu laiku gaidītākajiem rokmūzikas albumiem: Chinese Democracy. Tas tika izdots 14 gadus pēc tam, kad to sāka ierakstīt.

Guns N’ Roses šis ir pirmais albums kopš neveiksmīgā “The Spaghetti Incident?”, kas sastāvēja vienīgi no kaverversijām. Tas sākas ar tituldziesmu, kas ir arī pirmais singls. Graujošs (labā nozīmē) rifs. Dziesma nezaudē grupai raksturīgo skaņu un nav vienkāršs copy-paste no iepriekšējiem albumiem. “Schakler’s Revenge” ir līdzīga, bet ne tik ļoti, ka izklausās pēc plaģiāta. Laba mūzika. Otrais un pagaidām pēdējais albuma singls “Better” ir mierīgāks un nemaz nav smādējams. Patiesībā tas ir pat labāks nekā pirmās divas dziesmas. “Street of Dreams” ir vēl viena mierīga dziesma, kuru ievada klavieru skaņas. Atgādina “Queen” labākos skaņdarbus (vienīgi trūkst Merkūrija balss). “If the World” sākumā ir dzirdams flamenko iespaids, kopumā diži neatšķiras no pārējām mierīgajām dziesmām. “There Was a Time” arī nav agresīva. Fonā var dzirdēt vijoles. Joprojām var dzirdēt vienīgi labas dziesmas. “Catcher in the Rye” ir jauka dziesma, bet nu jau kā reiz sagribas tos smagos sākuma gabalus.

“Scraped” sākas ar prastu kliegšanu, kas mani neiespaido. Tomēr aiziešana no mierīgajām dziesmām tiek organizēta tieši laikā un +1 par to Rouza kungam. “Riad N’ the Bedouins” ir pārāk vienveidīga dziesma. “Sorry”, kā jau izsaka nosaukums, ir lēns mēsls. Kādam varbūt patiks, bet ne man. Pārāk daudz tādu dziesmu jau ir sarakstīts. “I.R.S.” ir salīdzinoši laba dziesma, laikam arī atsevišķi izklausās labi, vēl nevaru vērtēt, jo “Sorry” ļoti ietekmēja manu spriešanas spēju. “Madagascar” trūkst odziņas, kas to atšķirtu no citām dziesmām. Pūšamo instrumentu ievads neskaitās. Pie vidus sāk likties, ka klausos kaut kādu poproka balādi. Nu nevajadzēja tik daudz dziesmu salikt, labāk izstiept labās. “This Is Love” ir kārtējais pussimfoniskais mēsls. “Prostitute” ir viduvēja dziesma, bet labāka nekā albuma otrā puse.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.
pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Iemesls, kāpēc Ķīnā albumu aizliegts pārdot.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: