Rokmūzikas apskati

03.04.2009.

Super Furry Animals – Dark Days/Light Years (2009)

Filed under: 2000. gadi,Psihodēliskais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 12:50
Tags: ,

Baumu bloga saimniekam laikam tomēr bija taisnība par to, ka šogad ir sagaidāms kāds puķudēlijas šedevrs, kas atsviedīs sasvīdušo proletariāta sabiedrību 1968. gadā, kad pa pasauli skraidīja puķubērni basās kājās un ar mana godātā priekšnieka F. skatienu. Tikai šoreiz to laikam nepiedāvās Placebo, ko var officiāli uzskatīt par viena albuma brīnumu, bet gan Velsas neodēlijas veterāni Super Furry Animals.

Albums skan tieši tā kā vajag skanēt grupai, kas izdevusi savu devīto albumu. Respektīvi, vīriem vairs nevienam nav nekas jāpierāda. Albumā ir kas no iepriekšējā albumā dominējošā bītliskā popa melodiskuma un spēcīga, klasiska psihodēliskā roka. Ievadošais Crazy Naked Girls ir izcils šī apraksta paraugdemonstrējums, bet sekojošais Mt. jau izklausās pēc īsta 1968. gada apkārt ugunskuram dejojama skaņdarba. Moped Eyes izklausās pēc jaukas vecmodīgas elektronikas ar roķa elementiem. Inaugural Trams ar iedziedātiem Nikolasa Makartnija no Franz Ferdinand vokāliem ir vēl viens Moped Eyes parauga skaņdarbs, tikai šis skaņdarbs ir daudz labāks. Inconvenience ir kārtējais hits, kas ir ietilpināts šajā albumā – klasisks SFA skaņdarbs. Cardiff In The Sun ietekmīgais žurnāls NME uzskata par vienu no visu laiku labākajiem fūriju skaņdarbiem, grūti nepiekritst. Popmūzikas tripojums turpinās līdz atskrien episkais deviņu minūšu noslēgums Pric, kas noslēdz šo ļoti labo albumu.

Albums, kas neliek kaunēties grupas stabilajai fanu bāzei. Reizē eksperimentāls, reizē popsīgs, reizē roķīgs. Tā izklausīsies mana 2009. gada vasara visticamāk.

Albumam lieku 5 hipiju matu šķipšņus no 6.

Klasiskais sveiciens saulei no Velsas puķudēliem.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: