Rokmūzikas apskati

04.04.2009.

Tramplīni – Hallo, Mazie! (2006)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks,Shoegazing — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:04
Tags: ,

Manam kolēģim leģendārajam F. reiz bija latviešu mūzikas nedēļa, kad viņš nedēļas garumā apskatīja tikai Latvijā ierakstītus albumus. Protams, atzīties mīlestībā pret Double Faced Eels ir garīgi un fiziski grūts uzdevums un to es netaisos darīt, bet savu mazo latviešu mūzikas nedēļiņu saīsinot to līdz nedēļas nogalei, gan es vēlos uztaisīt. Tātad šo sestdien un svētdien es nolēmu apskatīt 4 šajā gadsimtā Latvijā radītus ierakstus. Sākšu ar latviešu indie sensācijas grupas “Tramplīni” EP jeb mazo platīti “Hallo, mazie”

EP iesākas ar dziesmu par astoņdesmitajiem “Pārgājiens”, kas pielīp un vaļā nelaiž uz ilgu laiku. Labākā EP dziesma ir “Tas pats”, kas ir Tramplīnu cienīgs Yo La Tengo ietekmēts pop skaņdarbs, bet ar free jazz cienīgu noslēgumu. Latvijas slavenākajam Uldim šī dziesma atgādina dāņus Raveonettes, man šī dziesma atgādina dzīvespriecīgus Spiritualized, kas saklausījušies vācu šlāgerus un nolēmuši izpatikt nabaga zēnam kā man. Sekojošie Šovbizness un Rudenī diemžēl nav tik spēcīgi skaņdarbi kā pirmie divi šī EP spiuedņi. Bet noslēdzošais instrumentālais Millenia ir vēl viens spēcīgs gara darbs.

Albums atstāj nebijušu iespaidu, domājams ka dižajiem manas tēvu zemes popmūzikas dzīvniekiem ar misteru stingro grimašu pavēlnieku (saukts arī par Guntaru Raču)  no darba jāatlaiž kāda sūdīga pop blice un jāpiedāvā šī seksuālā vieta ne tikai Latvijas indie sensācijai Tramplīni. Tomēr mazā albumiņa vērtējums nebūs īpaši augsts, jo tajā ietvertās dziesmas diemžēl nav vienādi augstā līmenī.

Albumam lieku 3,5 lāču lāču lāčos no 6.

P.S. EP un arī citu grupas EP Ziepju Trauks pilnīgi bez maksas var noklausīties grupas last.fm lapā. http://www.last.fm/music/Trampl%C4%ABni

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: